BİLECİK HABERLERİ BOZÖYÜK HABERLERİ

Başkan Bakıcı'nın Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Yörük Şenlikleri mesajı 

DHA
06.09.2017 - 19:49Son Güncelleme :
DHA

BOZÜYÜK,(Bilecik),(DHA)- BOZÜYÜK Belediye Başkanı Fatih Bakıcı 736'ncı Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Yörük Şenlikleri dolayısı ile bir mesaj yayınladı.
"Alperenler Serdarı Ertuğrul Gazi'nin Söğüt'te hoşgörü ve adalet üzerine temellerini attığı medeniyetimiz, milletimizin birlik ve beraberliğinin en güzel göstergesidir" diyen Başkan Fatih Bakıcı mesajında  şu ifadelere yer verdi:
"Kurulan ilk Türk devletinden bugüne kadar Türk ulusuna önderlik eden değerli devlet adamları, yol göstericimiz ve gurur kaynağımız olmuştur. Söğüt'e yerleşen Kayı Boyu, Türklerin Anadolu'da kurduğu ve sonra üç kıtaya yayılan bir imparatorluğun temelini oluşturmuştur. Ertuğrul Gazi; bilgeliği, önderliği, ileri görüşlülüğü ve adaletli yönetim anlayışıyla dünya tarihindeki en büyük imparatorluklardan olan Osmanlı Devleti'nin kuruluşuna zemin hazırlamış, çeşitli din, dil ve ırktan olan tüm toplumların huzur içinde bir arada yaşamasını sağlamıştır. Ertuğrul Gazi'nin öğütlerini rehber edinen oğlu Osman Gazi ve onların yolundan yürüyen yöneticiler, Osmanlı Devleti'nde eşitlik, adalet ve hoşgörüye dayalı bir idare düzeninin hâkim kılınmasını sağlamışlardır. Tarihimizin sembolleşmiş şahsiyeti Ertuğrul Gazi'yi anmak üzere düzenlenen Söğüt Şenlikleri, medeniyetimizin köklerinin anlaşılması, değerlerimizin gün yüzüne çıkarılması bakımından büyük bir önem arz etmektedir. Bu düşüncelerle, Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Söğüt Şenliklerinin birliğimizi ve beraberliğimizi pekiştirmesini temenni ediyor, Alperenler Serdarı Ertuğrul Gazi'nin manevi şahsında milletimizin birlik ve beraberliği için mücadele vermiş tüm kahramanlarımızı rahmetle, minnetle ve saygıyla anıyorum."
-
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Bozöyük haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Bozöyük haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Başkan Bakıcı'nın Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Yörük Şenlikleri mesajı  haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

BİLECİK NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:18
 • Guneş
  08:05
 • Öğle
  13:04
 • İkindi
  15:28
 • Akşam
  17:42
 • Yatsı
  19:18
Sayfa Başı