BİLECİK HABERLERİ

Başkan Bakıcı’nın Hayvanları Koruma Günü Mesajı

IHA
02.10.2015 - 16:51Son Güncelleme :

kutlama mesajı

IHA

Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, 4 Ekim’in Hayvanları Koruma Günü olması nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, “Birlikte doğayı paylaştığımız hayvanların, doğanın dengesinin korunmasında önemli bir yeri olup, dünya bütün canlıların denge içinde yaşamasıyla güzelliğini devam ettirebilmektedir. Hayvan sevgisi, insandaki yardımlaşma, iyilikseverlik ve sevgi gibi duyguları geliştirir. Hayvanları sevenler, insanları, tüm canlıları, dünyayı kısacası yaşamayı severler. Bizlere düşen ve yakışan hayvanlara karşı sevgi ve şefkat duygularını canlı tutmak, onları korumak ve hayvan haklarına saygı duyulmasını sağlamak olmalıdır. Ayrıca çocuklarımızı da bu şuurla eğiterek yetiştirmemiz gerekmektedir” ifadelerini kullandı.
Özellikle evcil hayvanların, insan korumasına ihtiyaç duyduklarını belirten Bakıcı, şöyle devam etti:
“Hayvanların da can taşıdığını insanlar gibi bir kısım haklara sahip olması gerektiği herkesin kabul edeceği bir gerçektir. İnsanlar olarak hayvanlarla ilgilenmez, onları başıboş bırakırsak sonunda ortaya çıkacak zararlardan biz de etkileniriz. Ayrıca bizim inancımız gereği hayvanlara duyarlı davranmak, onlara eziyet etmemek bir zorunluluktur. Bu vesile ile 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma gününün dostlarımızın yaşama haklarının korunması, sağlıklı ve refah içinde yaşamalarına vesile olmasını temenni ederim.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bilecik haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bilecik ilinden Başkan Bakıcı’nın Hayvanları Koruma Günü Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Ekim 2015 tarihinde saat 16 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Bakıcı’nın Hayvanları Koruma Günü Mesajı haberi güncellenecektir.

  BİLECİK NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:33
  • Guneş
   07:13
  • Öğle
   12:55
  • İkindi
   15:53
  • Akşam
   18:16
  • Yatsı
   19:44
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı