BİLECİK HABERLERİ

Başkan Bakıcı’dan Özel Eğitim Öğrencilerine Kırtasiye Yardımı

IHA
28.10.2015 - 16:38Son Güncelleme :

Kırtasiye dağıtımı, Belediye Başkanı Fatih BAKICI

IHA

Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, Cumhuriyet İlkokulu ve 100. Yıl İlkokulu’nda eğitim gören 16 özel eğitim öğrencisine, içerisinde ihtiyaç duyabilecekleri her türlü kırtasiye malzemesi bulunan okul çantaları hediye etti.
Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, Cumhuriyet İlkokulu’na yaptığı ziyarette özel eğitim öğrencileri ile görüşerek sohbet etti. Aralarında 100. Yıl İlkokulu öğrencilerinin de bulunduğu toplam 16 özel eğitim öğrencisinin her türlü kırtasiye ihtiyacını karşılayan Başkan Bakıcı, hediye ettiği kırtasiye malzemeleri ile öğrencileri sevindirdi. Başkan Bakıcı’ya özel bir ilgi gösteren öğrenciler ise ona bu sürpriz ziyareti ve hediyeleri için teşekkür ettiler. Burada kısa bir konuşma yapan Başkan Bakıcı her öğrencinin kıymetli ve özel olduğunu, ancak engelli öğrencilere biraz daha fazla özen gösterilmesi gerektiğini belirterek “Sizler bizim için çok önemlisiniz. Bizler her zaman sizlerin yanınızdayız” dedi.
Öğrencilerin yanından ayrıldıktan sonra Belediye Başkanı Fatih Bakıcı özel eğitim gören öğrencilerin velileri ile de bir araya gelerek sohbet etti. Velilere “Belediyemiz ve şahsım olarak sizlerin her zaman yanındayız. Sizler bu dünyada çocuklarınız ile sınanıyorsunuz. Allah’ta sizlere ahrette cenneti nasip etsin inşallah. Çocuklarınız için Belediye olarak ne isterseniz yapmaya hazırız. Sosyal aktiviteler olsun, evlerinizden okullara servis imkanı olsun ve diğer tüm ihtiyaçlarınız da olsun, bizler siz velilerimizin her zaman yanındayız” dedi.
Ayrıca özel eğitim veren sınıf öğretmeni ile sohbet eden Başkan Bakıcı, “Öğretmenlik çok büyük ilgi alaka isteyen zor bir meslek Hele ki sizin yaptığınız meslek bunların arasında en zor ve en fazla ilgi gösterilmesi gereken bir branş. Ben bu yüzden size emekleriniz için çok teşekkür ediyorum. Sınıfınızda ki eğitim materyalleri gibi öğrenciler ile ilgili diğer tüm ihtiyaçlarınızı da karşılamaya hazırız” dedi.
Kent Konseyi ve Kent Konseyi Engelliler Meclisi’nin engelli bireylerin her türlü ihtiyaçları karşılanarak onlara destek olunabilmesi amacıyla hazırladıkları proje kapsamında gerçekleştirilen ziyaret programına Başkan Bakıcı’nın yanı sıra Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı ve Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Zeynep Münteha Akpınar, Belediye Başkan Yardımcısı Hayrettin Eldemir, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.
Geçtiğimiz hafta da Bozüyük Belediyesi’nin engellilere yönelik gerçekleştirdiği önemli projelerden birisi olan ilçe merkezindeki engelli araç şarj istasyonu Metristepe Kültür Merkezi’nin önünde faaliyete geçirilerek engelli vatandaşların hizmetine sunulmuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bilecik haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bilecik ilinden Başkan Bakıcı’dan Özel Eğitim Öğrencilerine Kırtasiye Yardımı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 16 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Bakıcı’dan Özel Eğitim Öğrencilerine Kırtasiye Yardımı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı