İZMİR HABERLERİ

Başkan Bakıcı’dan Doğal Gaz Müjdesi

IHA
01.10.2015 - 16:36Son Güncelleme :

KENT KONSEYİ BAŞKANI İRFAN YILDIZ

IHA

Selçuk Kent Konseyi birinci yılı kutlamasına davet edilen Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, Selçuk’a doğal gaz gelmesine ilişkin çalışmaların 2016 yılı başında başlayacağının müjdesini verdi.
Selçuk Kent Konseyi birinci yılı; Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı ve ekibi, Selçuk Kent Konseyi Başkanı İrfan Yıldız, konsey genel sekreteri Nesimi Cengiz, Kadın Meclisi Başkanı Nilgün Atılgan, Gençlik Meclisi Başkanı Metin Cihanger ve konsey yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla kutlandı. Selçuk Kent Konseyi’nin bir yılının değerlendirildiği toplantıda, Başkan Bakıcı Selçuk’a doğal gaz gelmesine ilişkin çalışmaların 2016 yılı başında başlayacağının müjdesini verdi.
“KENT KONSEYLERİ KENTLERE NEFES ALDIRAN KURULUŞLARDIR”
Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı yaptığı konuşmada Selçuk Kent Konseyi’nin katılımcı yönetim anlayışının bir gereği olarak hayata geçtiğini belirtti. “Kent konseyleri kent yaşamına nefes aldıran kuruluşlardır. Kentin geliştirilmesinde vizyon oluşturulmasında ve kenti yönetenlerin halka karşı hesap vermesinde kent konseylerinin önemli bir işlevi vardır” diyen Başkan Bakıcı, kentin birlikte yönetilmesi için oluşturulan kent konseylerinin yasa gereği nüfusu 50 binin üzerinde olan ilçelerde kurulmasının zorunlu olmasına rağmen Selçuk’ta kurulmasını elzem bulduklarını belirtti. Başkan Bakıcı, “Birlikte yönetim anlayışının en önemli unsurları içerisinde yer alan katılımcı yönetim modelinin kent konseyiyle hayata geçirilmesini sağladık” dedi.
SELÇUK DOĞAL GAZA 2016’DAKAVUŞUCAK
Başkan Bakıcı ayrıca Selçuk’a doğal gaz gelmesine ilişkin çalışmaların 2016 yılı başında başlayacağının da müjdesini verdi. Selçuk Kent Konseyi’nin ilçeye doğal gaz getirilmesiyle ilgili ivme kazandırıcı çalışmalarına dikkat çeken Başkan Bakıcı şunları söyledi: “İzmirgaz’a 35 milyon TL ilçelerle ilgili çalışmalar ile ilgili bir ödenek aktarılmıştır. 2016’nın başında doğal gaz ile ilgili çalışmalar devam edecek. EPDK’nın lisansı hazır olup İzmirgaz’ın lokasyon alanı içerisindeyiz. Bakanlık buraya 35 milyon liralık bir tahsisat ayırmıştır. Selçuk doğal gazla buluşacaktır. Ben bu konuda işin önünü açan kent konseyine teşekkür ediyorum.”
“SORUNLARI HEP BİRLİKTE ÇÖZECEĞİZ”
Kent konseyinin proje olarak gerçekleştirilecek her konuda Selçuk Belediyesi’ne güç verdiğini belirten Başkan Bakıcı, “Eksiklerimiz vardır, eksiklerimizin olmaması mümkün değildir. Eksiklerimiz olacaktır ama esas olan iyi niyettir. İyi niyetle birlikte hareket ettiğimiz zaman birçok sorunu hep birlikte çözeceğiz. Kentin yönetimi ile ilgili hemşehrilik bilincinin kazandırılması ile ilgili çalışmalarımızda büyük bir vizyon ortaya koyacağız. Kent konseyi Selçuk’ta katılımcı yönetim anlayışı açısından çok önemli ve güçlü bir adımdır. Bunu çalışmalarla ortaya koyuyoruz, bundan sonraki süreçte yeni yapılanmalarla daha da güçlendireceğiz. Herkese çok teşekkür ederim. Ne mutlu ki birlikte çalışıyoruz” diye konuştu.
“SELÇUK İÇİN BİRLİKTEYİZ”
Selçuk Kent Konseyi Başkanı Selçuk Kent Konseyi’nin İrfan Yıldız da, kent konseylerinin demokratik yaşamın bir gereği olduğunu söyleyerek söze başladı. Yıldız, “İçimizde farklı siyasal görüşlere sahip mensup arkadaşlarımız olmasına rağmen Selçuk için birlikte neler yapabiliriz, neler üretebiliriz bunun gayesi içerisinde olduk. Bu süreç içerisinde kentlilik bilincini geliştirmek, hemşehrilik bilinci oluşturmak, birlikte yaşama koşullarını iyileştirmek gibi birtakım amaçlar içerisinde olduk” dedi.
BAKICI’YA TEŞEKKÜR
Selçuk Kent Konseyi kurulduğu günden beri gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında bilgi veren Yıldız Selçuk Kent Konseyi Genel Kurullarında görüşülüp belediye meclisine verilen önergeler hakkında da bilgi verdi. Konuşmasını Başkan Bakıcı’ya kent konseyinin kurulması konusunda gösterdiği çabalara teşekkür ederek bitiren İrfan Yıldız şöyle konuştu: “Kent konseyinin kurulma kararını vermek kolay bir iş değil. Kendi yönettiğiniz ilçenin yönetimine başka insanların da katılmasını ve onlardan karar mekanizmalarında irade beklemek oldukça erdemli bir davranış olarak görüyorum. Sayın başkanımıza bu erdemli davranışından dolayı teşekkür ediyorum.”
Yapılan konuşmaların ardından Selçuk Kent Konseyi’nin birinci yaş gününde; Başkan Bakıcı, Selçuk Kent Konseyi Başkanı İrfan Yıldız ve konsey üyeleri hep birlikte pasta kesti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Başkan Bakıcı’dan Doğal Gaz Müjdesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Ekim 2015 tarihinde saat 16 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Bakıcı’dan Doğal Gaz Müjdesi haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  16 Ekim 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:37
  • Guneş
   07:14
  • Öğle
   13:08
  • İkindi
   16:15
  • Akşam
   18:41
  • Yatsı
   20:06
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı