Ege Haberleri

EGE

  Başkan Babaya veda

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  17 Kasım 2009 - 00:00Son Güncelleme : 16 Kasım 2009 - 19:11

  Kansere yenik düşen Çiğli Belediye Başkanı Ensari Bulut, kendi yaptırdığı Cemevi’nde düzenlenen dini törenle ve sevenlerinin gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

  Kansere yenik düşen Çiğli Belediye Başkanı Ensari Bulut’un (53), cenaze törenine, sporu öğrettiği gençler, baleyi öğrettiği çocuklar, her türlü sorunuyla yakından ilgilendiği işçiler, meslek edindirdiği kadınlar ve birlikte yol aldığı siyasetçiler akın etti. Cenazede dersaneye göndererek, üniversite kazandırdığı gençler ardından “Başkan elveda” diye bağırdı. İşçiler de onu “Emekçinin dostu” sözleriyle ebediyete uğurlandı.
  CEMEVİNDE TÖREN
  Çiğli Belediye Başkanı Bulut’un cenaze töreni 2006 yılında kendi yaptırdığı ve döşenmesiyle yakından ilgilendiği Küçük Çiğli Cemevi’nde yapıldı. Alevi Dedesi Seyit Kamer, dini törende Bulut’un yardımseverliği, dürüstlüğü, sevecenliği ve alçakgönüllülüğü vurguladı.
  ONBİNLER KATILDI
  Cenaze törenine CHP Genel Sekreteri Önder Sav, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş, Canan Arıtman ve Güldal Mumcu dışındaki tüm İzmir milletvekilleri, Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Üyesi Diyarbakırlı Mesut Değer, İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen, ilçe belediye başkanları ile binlerce partili ve vatandaş katıldı.
  Bulut’un cenazesi kortej eşliğinde Çiğli Belediyesi önüne getirildi. Burada 5 bin kişi tarafından alkışlarla ve “Büyük başkan kalbimizde yaşıyor” sloganıyla karşılandı. Törene CHP Genel Başkan yardımcısı Bihlul Tamaylıgil ve MYK üyesi Savcı Sayan, Vali Cahit Kıraç ile Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz da katıldı.
  ANNESİNİN YANINA
   Önder Sav’ın konuşmasının ardından Bulut’un tabutu üzerine belediye binasında yüzlerce kırmızı karanfil atıldı. Son yolculuğuna çıkarılan Bulut, Doğançay Mezarlığı’na getirildi ve annesinin yanına defnedildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı