İSTANBUL HABERLERİ

Başkan Aydın, Temizlik İşçileriyle Yemekte Buluştu

IHA
25 Ekim 2015 - 13:23Son Güncelleme : 25 Ekim 2015 - 13:24

EYÜP BELEDİYE BAŞKANI REMZİ AYDIN, EBU EYYUB EL ENSARİ HAZRETLERİNİN DİYARINA HİZMET EDEN TEMİZLİK PERSONELİYLE YEMEKTE BULUŞTU.

IHA

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Eyüp’e hizmet veren temizlik işçileri ile yemekte buluştu. Yüzlerce temizlik işçisini “Eyüp’ün gizli kahramanları” olarak niteleyen Aydın, program sonunda başarılı personele plaket verdi.
Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Ebu Eyyub El Ensari hazretlerinin diyarına hizmet eden temizlik personeliyle yemekte buluştu. Eyüp Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleşen yemeğe, yüzlerce işçi katıldı. Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, salona girişinde temizlik personelinin alkışları ile karşılandı. Yemeğe Başkan Aydın’ın yanı sıra AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç, Eyüp Belediyesi Başkan yardımcıları ile birim müdürleri ve TAŞSAN yetkilileri katıldı.
Yemekte temizlik işçilerine hitaben bir konuşma yapan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Temizlik işleri Müdürlüğü elemanlarını, süpürgecisinden araç arkasındakine, şoförüne şefine müdürüne kadar çok önemsediğini belirterek, “Eyüp’teki gizli kahramanlarım hepinizle gurur duyuyorum. Çok önemli bir iş yapıyorsunuz. Çok kişi görmüyor hatta hakir görüyor, hatta çok iyi noktalara gelmiş olmamıza rağmen şikayet edenler oluyor, olacaktır. İnsanın doğasında var bu. Ama biz işimizi düzgün yapmaya devam edeceğiz. Eyüp Belediyesinin temizlik işlerinden, çalışmalarından gayet memnunum. İnşallah bu çalışmalar devam edecek beklentim bu yönde” diye konuştu.
“MUTLULUĞUNUZ BENİ YAKINDAN İLGİLENDİRİYOR”
Temizlik İşleri Müdürlüğü personelinin çalışma şartlarının kendisini yakından ilgilendirdiğini söyleyen Başkan Aydın, sözlerini şöyle sürdürdü: “Mutluluğunuz beni çok yakından ilgilendiriyor. Göreve geldikten sonra arkadaşlarımla yaptığımız değerlendirmelerde en az maaş alan arkadaşlarımıza olabildiğince yüksek zam yapılmasını söylemiştim o konuda bir çalışma yapıldı ve yüzde 10’lardan yüzde 30’a kadar zam yapıldı. İnşallah 1 Ocak’tan itibaren hükümetimizin açıkladığı beyannameye göre, AK Parti’nin yeniden iktidar olması halinde asgari ücret bin 300 TL olacak. O da tabii ki sizlerin maaşlarına yansıyacak. Temizlik işçilerimizin mutluluğu bizim için önemli. Ayrıca iş dışında sizler için sosyal faaliyetler devam edecek. Konya’ya hızlı trenle gittiniz. Bunun devam etmesi için talimat verdim.”
Program sonunda 2015 yılında başarı gösteren temizlik personeline plaket verildi. Onur Ödülünü Nurettin Şahin alırken, şoför grubunda yılın personeli Sinan Bekdemir, süpürme grubunda yılın personeli Derya Uliç, temizlik grubunda yılın personeli Semyan Ürper, kamyon grubunda yılın personeli Cafer Karaçelik oldu. Plaketleri sahiplerine Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın yanı sıra, AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç, Eyüp Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Tüfekçi ve TAŞSAN Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Cihan takdim etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Başkan Aydın, Temizlik İşçileriyle Yemekte Buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Ekim 2015 tarihinde saat 13 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Aydın, Temizlik İşçileriyle Yemekte Buluştu haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL YOL DURUMU
  İstanbul3 DERECE
  Yol durumu »
  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  16 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:13
  • Guneş
   06:07
  • Öğle
   13:20
  • İkindi
   17:09
  • Akşam
   20:10
  • Yatsı
   21:49
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı