MUŞ HABERLERİ

Başkan Asya'ya ziyaret

AA / Sabri Yıldırım
26.02.2016 - 17:32Son Güncelleme :
AA / Sabri Yıldırım

MUŞ (AA) - Önder İmam Hatipliler Derneği Muş Şube Başkanı Erkan Asya, beraberindeki dernek üyeleriyle, 28 Şubat mağduru olan Belediye Başkanı Feyat Asya'yı ziyaret etti.

Dernek üyeleri, burada 28 Şubat'ta mağdur edilen imam hatipliler olarak birlik mesajı verdi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Asya ise, imamhatip mezunu olmanın onurunu yaşadığını dile getirerek, şöyle konuştu:

"Biz asla dünün mağdurları, bu günün zalimleri olmayacağız. Haksızlığa karşı hep mücadele içinde olduk. Dolayısıyla bizim herhangi bir mevki ve makama gelişimiz, bizi aslımızdan uzaklaştırmayacaktır. Bin yıl sürecek denilen safsatanın bu millete on yıl dayanmadığını hep birlikte gördük. Onun için bu nesil, bu ülkenin geleceği için güçlü bir şekilde devam etmelidir. Asım'ın nesli denilen bu nesil, onurlu ve şerefli bir nesildir. Diklenmeden dik duran bir nesildir. Biz bu nesilden gelmenin onurunu hep birlikte yaşadık. Biz hükümdarlığa değil, hizmetkarlığa aday olduk. Allah'ın izniyle bu tavrımız hep böyle devam edecektir''

Dernek üyelerinden Merve Bahar da, 28 Şubat döneminde binlerce insanın zulüm gördüğünü, imam hatiplilerin de bu süreçten olumsuz etkilendiğini dile getirdi.


Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muş ilinden Başkan Asya'ya ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 17 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Asya'ya ziyaret haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı