AĞRI HABERLERİ

Başkan Aslan’dan ‘Basın Kartı’ Açıklaması

IHA
28.08.2015 - 16:42Son Güncelleme :

AĞRI GAZETECİLER CEMİYETİ BAŞKANI ALEATTİN ASLAN

IHA

Ağrı Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Yönetim Kurulu Başkanı Aleattin Aslan, basın kartları yönetmeliğinde yapılan değişikliklerin Anadolu basınına güç katacak olmasını takdirle karşıladıklarını söyledi.
Aslan, basın kartları ile ilgili yönetmelikte yapılan değişikliklerin Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmesiyle yazılı bir açıklama yaptı. Yıllardır beklenen bir değişiklik olduğunu dile getiren Aslan, “Camiamızın yıllardır beklediği ve mücadelesini verdiği bu değişikliklerin hayırlı olmasını diliyoruz. Bekleme sürelerinin kısaltılması, Basın-İş Kanunu kapsamında 5 yıl çalıştığını belgelendiren meslektaşlarımıza bekleme süresine tabi tutulmadan basın kartı verilmesi, basın kartları komisyonunda Anadolu’da çalışan meslektaşlarımızın ve yayın hayatını devam ettiren gazetelerin temsilcilerinin de yer almış olması çok önemsediğimiz gelişmelerdir. Seçimle göreve gelen konfederasyon temsilcilerimiz Nuri Kolaylı, Mustafa Arslan, Şevket Erzen bundan böyle komisyonda görev yapacaktır. Bu Anadolu basını açısından çok önemli bir gelişme ve hakkın sahibine teslim edilmesidir” dedi.
TGK’den 3 temsilcinin yönetmelik değişikliği ile bundan böyle 8 federasyon, 86 gazeteci derneğinin bir araya gelerek oluşturduğu ve 20 bin sarı basın kartı sahibini temsil eden Türkiye’nin en büyük çatı örgütü Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun 3 temsilci ile temsil edilmesinden memnuniyet duyduklarını belirten AGC Yönetim Kurulu Başkanı Aslan, “Sektörde Anadolu’yu temsil eksikliğinin giderilmesi ile Anadolu basınının sesi daha gür çıkacak” ifadelerini kullandı.
Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun kısa süre önce kurulmasına rağmen yoğun çalışmalar içerisinde bulunduğunu ifade eden AGC Yönetim Kurulu Başkanı Aslan, “Basın İlan Kurumu (BİK) seçimlerinde rakipsiz kalıp 3 üye ile temsil hakkını kazandık. Daha sonra yapılan çalışmalarda ise, konfederasyona bağlı cemiyetlerin çoğunluğu Basın İlan Kurumu’ndan yapılan yardımları aldık. Siirt, Edirne ve Urfa’da başkanlar kurulu toplantısını gerçekleştiren Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu 4. toplantısını da Uşak’ta yapacak. Sarı basın kartları konusunda yaptığı çalışmalarında meyvesini alan konfederasyon, gazetecileri BİK’te temsil edecek. ‘Arı’ gibi çalışan konfederasyonun, BİK seçimlerinden zaferle çıkmasının ardından sarı basın kartları ile ilgili yaptığı çalışmalarda da başarılı olması, Anadolu medyasının güçlenmesini istemeyen bazı çevreleri rahatsız etti. Konfederasyon Genel Başkanı ve yönetim kuruluna ve 8 bölgenin federasyon başkanları ve yönetimlerine, cemiyet başkanlarına yaptıkları çalışmalar, gösterdikleri birlik ve beraberliklerden ötürü teşekkür ediyoruz. Konfederasyonumuza olan inancımız ve güvencimiz tamdır. Yapılan çalışmaların her zaman arkasında duracağız. Yeni yönetmeliğin camiamıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor, emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ağrı haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ağrı ilinden Başkan Aslan’dan ‘Basın Kartı’ Açıklaması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ağustos 2015 tarihinde saat 16 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Aslan’dan ‘Basın Kartı’ Açıklaması haberi güncellenecektir.

AĞRI NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:25
 • Guneş
  07:12
 • Öğle
  12:12
 • İkindi
  14:37
 • Akşam
  16:51
 • Yatsı
  18:26
Sayfa Başı