AYDIN HABERLERİ

Başkan Alıcık, Sosyal Ve Kültür Tesisini Törenle Açtı

IHA
07.08.2015 - 18:19Son Güncelleme :

SOSYAL VE KÜLTÜR TESİSİ TÖRENLE AÇILDI

IHA

Nazilli Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Ordu Caddesi Atatürk Parkı içerisindeki Sosyal ve Kültür Tesisi olarak hizmet verecek olan Jackson’s Coffee’nin açılışı törenle yapıldı.
Naz-Bel Limited Şirketi ortaklığıyla hizmete giren Jackson’s Coffee’nin açılışı törenine Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ali Berksoy, Meclis Üyeleri, Oda ve Dernek Başkanları, Mahalle Muhtarları, Aydın Muhtarlar Derneği Başkanı ve Üyeleri, Türkiye Kuvayi Milliye Mücahitler Derneği Nazilli Şubesi üyesi efeler ile çok sayıda davetli katıldı.
Açılış töreni başlangıcında Nazilli Belediyesi Mehteran Takımının gösterileri beğeni toplarken açılış konuşmasını yapan Yeni Mahalle Muhtarı Ahmet Kaysal geniş bir alanı kapsayan Yeni Mahalle’de bu güne kadar yapılan tüm hizmet ve çalışmalar için Nazilli Belediyesine ve Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ a teşekkür etti. Kaysal; “Mahallemizin bir kısmı merkezde olup, bir kısmı yeni yerleşim yerlerine uzanan en büyük mahallelerinden biridir. Mahallemiz sınırlarındaki hizmetlerinden dolayı sayın başkanıma şahsım ve mahallemiz adına teşekkür ediyorum. Ancak mahallemizin büyük olması sıfatı ile hizmet ağının dahada genişleyip devamını bekliyoruz. 1 Nisan 2015 tarihinden itibaren yürürlüğe giren büyük şehir yasası çerçevesinde ekonomik imkânları kısıtlanan, hareket alanı daraltılan belediyelerin büyük şehir mahrumiyetine Nazilli Belediyemiz de yaşamaktadır. Ona rağmen sayın başkanımızın mücadeleci yönü ve iyi niyetleriyle bu kıt imkânlara ve zor şartlara rağmen çalışmalarına devam etmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle tesisin yapımında hizmeti geçen tüm çalışanlara teşekkür ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.
Naz-Bel Limited Şirketi ortaklığıyla açılan kafe binasının Nazilli Belediyesi tarafından tahsis edildiğini Sosyal ve Kültür Tesisi olarak hizmet verecek olan Jackson’s Coffee ile Nazilli’de gençlerin vakit geçirebileceği yeni bir alanın daha oluşturulduğunu belirterek konuşmasına başlayan Başkan Haluk Alıcık, “Biz bu şehrin şehremini olacağımızı söylemiştik. Çıktığımız bu yolda Allah bize 2.kez Belediye Başkanı olmayı nasip etti. İlk seçim beyannamemizde söylediğimiz bir şey vardı. Biz Nazilli’yi organize sanayi şehri yapacağız, Biz Nazilli’yi Üniversite şehri yapacağız, biz Nazilli’yi Jeotermal şehri yapacağız demiştik.2009 seçimlerinde Nazilli Belediye Başkanı olarak seçim beyannamesinde ne söylediysem yüzde 95’ini yapmış bulunmaktayım. Nazilli’yi Üniversite şehri yapacağız dediğimizde Nazilli’de doğru dürüst öğrenci yoktu ama şimdi bugün Nazilli de 12 bini aşkın üniversite öğrencisi bulunmakta. Bu sayıyı daha üst seviyelere çıkarmak için şu an her türlü çalışmayı yapıyoruz. Mesela Sümer kampusunu sit alanından çıkarmaya çalışıyoruz. Kampusun olduğu yerde yeni tesisler yapıyoruz. Üniversitemizin İsabeyli’de ki kampusunda Nazilli belediyesi olarak hem kütüphane hem konferans salonu yapıyoruz. Nazilli belediyesi bu kadar sıkışıklığa rağmen her şeyde her sokakta her yerde var ve bu böyle devam edecek” ifadelerini kullandı
Organize Sanayi Bölgesinde çalışmakta olan 50 tane müteşebbis olduğunu belirten Başkan Haluk Alıcık, “Nazilli Belediyesi olarak organize sanayi bölgesine harcadığımız para 5 milyon liranın üzerinde. Bunu yapmamızda ki amaç istihdam. Büyük fabrikalar çalışırsa bizim en çok üzerinde durduğumuz konu olan aş ve iş derdine çare olacaktır. Nazilli belediyesi olarak Organize Sanayi ve Üniversitelere verdiğimiz para 10 milyon tl nin üzerindedir” dedi.
Nazilli ve çevresindeki Jeotermal kaynaklar hakkında da konuşan Haluk Alıcık; “Çok değerli kaynaklarımız var ve buralara dışarıdan özel şirketler sahip çıkmak istiyor. Bize çok yakın konumda ki kaynaklarımızı Sultanhisar Belediyesine aktarılsın deniliyor. Ancak ben bu konuda kararlı ve ısrarcıyım. Biliyorsunuz ki ben Jeotermal Kaynaklar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi olarak mücadelemi sonuna kadar sürdüreceğim. Kaynaklarımıza sahip çıkacağım. Bu kaynaklardan biriside Güzelköy ve Sevindikli mahallelerimizde bulunmaktadır. Bu mahalleler üzerinde 400 dönümlük hazine arazisi olan alanı Belediyemize almak için uğraşıyoruz. Anlaşmayı sağlamak üzereyiz ki böylelikle Nazilli Jeotermal ile tanışıcak. Bu kaynaklar sayesinde seracılık, sağlık turizmi ve enerji üretimi ile Nazilli büyük bir gelişim kaydedecek. Artık Nazillide ufak şeylerle siyaset yapma zamanı geçti. Gıda dağıtmakla 50 kuruşa ekmek satmakla siyaset ve hizmet yapılmaz. Unutmayın ki Nazilli 150 bin nüfusu olan 42 ilden büyük bir ilçedir ve Nazilli’ye yapılacak hizmet yatırım yapmakla olur” şeklinde konuştu.
Belediye Başkanlığı süreci boyunca Nazilli’de nerelere neler yapıldığı ve kaç liralık yatırım yapıldığı konusunda da bilgiler veren Belediye Başkanı Haluk Alıcık, devam etmekte olan ve hedeflenen yeni projeler hakkında da bilgiler verdi. Belediye Başkanlığı yapmayı ve Nazilli’ye hizmet etmeyi çok sevdiğini vurgulayan Belediye Başkanı Haluk Alıcık “Bu hizmetlerimiz bizim en sıkışık kötü zamanlarımızda Nazilli’mizde yaptığımız hizmetlerimizdir. Ama bu gün kanunlaşan Büyükşehir Yasası ile daha sıkışık durumlar yaşamaktayız. Büyükşehir Yasası Türkiye Cumhuriyeti Devletini sıkıntıya sokan bir yasadır. Biz Büyükşehir Belediye Başkanlarına karşı değiliz yasaya karşıyız. Büyükşehir Yasasının değişmesi gerekiyor ve değişecek. Bunun için canla başla mücadele edeceğiz. Bütün siyasi partilerde Büyükşehir Yasası’nın değişmesini istiyor. Asla mazeretlere sığınmıyoruz biz hizmetkârlığı ve bu şehri çok seviyoruz. Ben bir belediye başkanı olarak bütün vatandaşlara hizmet etmek istiyorum vatandaşlar ise hizmet bekliyor. Her zaman söylediğimiz tek şey var biz Nazillimizi karşılıksız sevdik diyoruz ve sevmeye de devam edeceğiz diyoruz” dedi.
Konuşmaların ardından Yeni Sinan Cami imamı Bilal Ekiner’in yaptığı açılış duasının ardından Belediye Başkanı Haluk Alıcık, İşletme sahibi Ali Aktaş ve protokol üyeleri ile birlikte açılış kurdelesi kesildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Başkan Alıcık, Sosyal Ve Kültür Tesisini Törenle Açtı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Ağustos 2015 tarihinde saat 18 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Alıcık, Sosyal Ve Kültür Tesisini Törenle Açtı haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ

20 Mart 2018, Salı
 • İmsak
  05:45
 • Guneş
  07:06
 • Öğle
  13:22
 • İkindi
  16:46
 • Akşam
  19:27
 • Yatsı
  20:42
Sayfa Başı