AYDIN HABERLERİ

Başkan Alıcık’ın ‘Hocalı Katliamı’ Mesajı

IHA
26.02.2015 - 11:50Son Güncelleme :

NAZİLLİ BELEDİYE VE NAZİLLİ ASILSIZ ERMENİ İDDİALARI İLE MÜCADELE DERNEĞİ BAŞKANI HALUK ALICIK, HOCALI KATLİAMININ YIL DÖNÜMÜ DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYIMLADI.

IHA

Nazilli Belediye ve Nazilli Asılsız Ermeni İddiaları ile Mücadele Derneği Başkanı Haluk Alıcık, Hocalı katliamının yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
23 yıl önce Hocalı’da yaşanan katliamı nefretle kınadığını belirten Haluk Alıcık, “26 Ocak 1992 tarihinde Azerbaycan’ın Hocalı kasabasında 63’ü çocuk ve 106’sı kadın olmak üzere 613 masum insan hunharca katledildi. Azerbeycan Dağlık Karabağ’ın Hocalı Kasabasında bütün dünyanın görmezden geldiği, masum soydaşlarımızın, günahsızlarımızın Ermeniler tarafından zalimce katledildiği "Hocalı Katliamı" Aradan 23 yıl geçmesine rağmen dün gibi hala yüreğimizi dağlamaktadır. Hoş görünün ve adaletin timsali olan yüce Türk Milleti, varoluşundan bugüne yapmadığı sözde soykırım safsatası ile suçlanırken, hak elde etme çabaları içinde olan Ermeniler tarafından soydaşlarımızın yaşamı karartılmış ve soydaşlarımız katledilmiştir. 23 yıl önce Hocalı’da yaşanan katliamı bir kez daha kınıyorum. Türkiye olarak, Hocalı’daki katliam karşısında Azeri kardeşlerimizin ve Azerbaycan’ın yanındayız, yanında olmaya devam edeceğiz. Azeri kardeşlerimiz gibi Türkiye ve Türk milleti olarak Hocalı’da yaşanan katliamı unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız. Ebediyete intikal eden masumlarımızı, soydaşlarımızı rahmetle yâd ediyorum. Mekânları Cennet olsun” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Başkan Alıcık’ın ‘Hocalı Katliamı’ Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2015 tarihinde saat 11 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Alıcık’ın ‘Hocalı Katliamı’ Mesajı haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:28
 • Guneş
  08:12
 • Öğle
  13:16
 • İkindi
  15:45
 • Akşam
  17:59
 • Yatsı
  19:31
Sayfa Başı