Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Başkan Albayrak'tan Ziya Doğan'a destek

Trabzonspor'un tartışılan ismi teknik direktör Ziya Doğan’a, Başkan Nuri Albayrak sahip çıktı. Albayrak, Doğan’a güvenlerinin tam olduğunu belirterek, "Güvenmesek oturur konuşur ve ayrılırız" dedi. Tecrübeli teknik adam, bu açıklama üzerine rahat bir nefes aldı.

Yunus Emre SEL / TRABZON,7(DHA)
SON GÜNCELLEME
Nuri Albayrak, bir internet sitesine yaptığı açıklamada, “Ziya Doğan’a karşı kesinlikle bir güven kaybım yok. Beraberlik olur, yenilirsin ya da kazanırsın. Her maçtan önce üç ihtimalli bir sonuç olacağını bilirsiniz ve ona göre hazırlıklı olursunuz. Ziya Doğan’a da güvenimiz devam ediyor. Spekülasyon yapmaya gerek yok. Zaten güvenmesek oturur konuşur ve ayrılırız. Herkesin medyada bağlantıları var ve kendi menfaatleri için uğraşıyorlar ama doğrular benim söylediklerim” şeklinde konuşarak Doğan’a olan desteğini açık bir şekilde ortaya koydu.

Doğan’ın Albayrak’tan aldığı bu destekle rahatladığı öğrenilirken yönetim kurulunun da Aralık ayına kadar Doğan hakkında bir görüş belirtmeme kararı aldığı öğrenildi. Aralık ayındaki kongrede başkanlık için yeniden aday olması beklenen Albayrak’ın, Doğan’la yola devam edip etmeyeceği ise merak ediliyor.

CEYHUN’A CEZA YOLDA

Teknik direktör Ziya Doğan tarafından Kasımpaşa maçının 63. dakikasında oyundan alınmasına tepki gösteren ve körükleri yumruklayarak, agresif tavırlar sergileyen Ceyhun Eriş’in para cezasına çarptırılabileceği öğrenildi. Yönetim, Ziya Doğan’dan bu futbolcu hakkında rapor istedi. Doğan’ın raporunda Ceyhun’a ceza verilip verilmemesi konusunda bir karar belirteceği ancak bu kararın cezadan yana olma ihtimalinin yüksek olduğu belirtildi.

Trabzonspor’da ligin ilk haftasından itibaren futbolcuların sinirli tavırları dikkat çekiyor. Türkiye liglerinin en efendi futbolcusu olarak gösterilen Umut Bulut’un dahi kırmızı kart görmesi ve bir çok pozisyonda hakeme itiraz etmesi bordo mavili takımda futbolcular üzerinde oluşan baskının ve stresin bir belirtisi olarak gösteriliyor.

Golcü futbolcu Umut Bulut da kart sonrası, “Maçta neden bu kadar sinirli olduğuma bir anlam veremiyorum. Bir anda her şey oluyor. Birilerini istemeyerek kırdıysam özür dilerim” şeklinde açıklama yaparak, maç anındaki olayların tamamen istem dışı geliştiğini gözler önüne sermişti.

"LİG ARASINI İYİ DEĞERLENDİRECEĞİZ"

Trabzonspor, milli maçlar nedeniyle lige verilen arayı en iyi şekilde değerlendirmek istiyor. Kasımpaşa maçı sonrası futbolculara üç gün izin veren teknik direktör Ziya Doğan’ın salı günü yapılacak olan antrenmanla birlikte Beşiktaş maçına kadar sıkı bir çalışma temposu uygulaması bekleniyor.

Futbolculardan verilen izni en iyi şekilde değerlendirmelerini isteyen Doğan, “İzinler kafanızı toplamanız ve vücudunuzu dinlendirmeniz için veriliyor. Salı günü hepinizi hazır görmek istiyorum. Derbi maçlar Trabzonspor için hep büyük önem ifade etmiştir. Aradan sonra Beşiktaş ile karşılaşacağız. Bu maçta gerçek kimliğimizi sahaya yansıtmamız gerekiyor” diyerek, futbolcuları uyardığı öğrenildi.

Öte yandan Kasımpaşa maçında orta alanda Serkan-Hasan ikilisine görev veren Doğan’ın iki futbolcunun performansından da memnun olmadığı belirtildi. Beşiktaş maçında orta alanda Hüseyin-Ayman ikilisine formayı verecek olan Doğan’ın özellikle Serkan’dan kendisini toparlamasını istediği bildirildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz