« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Başkan Akyıl özür diledi

Diyarbakırspor Kulübü Başkanı Abdullah Akyıl, Konyaspor maçında çıkan olaylarla ilgili olarak, “Tüm spor kamuoyundan özür diliyoruz” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Akyıl, kulüp binasında gazetecilere yaptığı açıklamada, sezon başından beri yaşanan hakem hataları ve haksızlıklar ile buna bağlı olarak Diyarbakırpor'un son sırada olmasının, taraftarları üzerinde stres oluşturduğunu söyledi.

Bu büyük gerginliğin başka nedenleri de bulunduğunu, Konyasporlu bir futbolcunun yaptığı bir hareketin de gerginliğe neden olduğunu bildiren Akyıl, şöyle konuştu: “Tüm spor kamuoyundan özür diliyorum. Hiç istemediğimiz ve benimsemediğimiz bir olaydı. Herkesin bildiği gibi sezon başında özellikle taraftara yönelik bir eğitim de vermiştik. Bu eğitimi biz, futbolcular ve taraftar dernekleri bile gördü. Farklı bir şekilde yola çıkmıştık. Ama, sezon içinde çok ciddi hakem hataları da oldu. Haksızlıklara uğradık. En az 6-7 maçımızda skoru etkileyen hatalar olunca bunlar bir birikim oldu. Buna rağmen tüm spor kamuoyundan özür diliyoruz.”
  
'HATA YAPTIK'
  
Akyıl, yönetim olarak henüz ne yapacakları yönünde bir karar almadıklarını ifade ederek, “Bizlerin de hatası oldu. Daha sonra geniş çaplı bir açıklama yapılacak. Çok üzgünüz” dedi.

Bir gazetecinin maçta provokasyon olduğu şeklindeki sorusunu Akyıl, “Spor kardeşliktir, birliktir, bir oyundur. Ama bunun da başka nedenleri olabilir. Ancak, sabah saatlerinden itibaren bir gerginlik vardı. Geçen sezon Konya'da yaşanan Konyaspor-Diyarbakırspor gerginliği vardı. Ama biz bunu özellikle amigolarımıza, derneklere illettik. En ufak hatalarda çok ciddi cezalar alınacağını belirttik. Dolayısıyla bu durumu maçtan önce arkadaşlarımızla görüştük” şeklinde yanıtladı.

Güvenliğin yeterli olup olmadığı sorusuna da Akyıl, “Bunu, ilin emniyetine ve valisine sorun. Çok üzgünüm” diye cevap verdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz