BİTLİS HABERLERİ

Başkan Aksoy’un Ramazan Mesajı

IHA
17.06.2015 - 11:28 |Son Güncelleme :

BİTLİS’İN TATVAN İLÇE BELEDİYE BAŞKANI FETTAH AKSOY RAMAZAN AYI DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYINLADI.

IHA

Bitlis’in Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy Ramazan ayı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Yayınladığı mesajda Tüm İslam Alemi’nin Ramazan ayını kutlayan Belediye Başkanı Aksoy, manevi duyguların arttığı mübarek Ramazan ayını millet olarak karşılamanın mutluluğu içinde olduklarını kaydetti.
Başkan Aksoy, “Ramazan ayının dini ve sosyal hayatımızda müstesna bir yeri ve önemi vardır. Ramazan ayı, dargınlıkların unutulduğu, küskünlüklerin sona erdiği, kardeşlik duygularının pekiştirildiği günlerdir. Bu ay, oruç gibi türlü hikmetlerle dolu bir ibadetin yerine getirildiği, anlamak ve getirdiği evrensel mesajı içselleştirmek üzere Kur’an-ı Kerim’in daha dikkatlice okunduğu, insani ve ahlaki erdemlerin daha güçlü şekilde hayata yansıdığı, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın, sevgi ve nimetleri paylaşımının zirveye çıktığı eşsiz bir zaman dilimidir. Huzur, yardımlaşma ve kaynaşmanın yoğun olarak yaşandığı af, mağfiret ve bereket ayı olan, ’Evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennemden kurtuluş’ olarak müjdelenen, insanları doğru yola ileten yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’in bu ay içerisinde indirilmesi ve içinde bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nin bulunması, bu ayın değerini bizlere daha iyi anlatmaktadır. Ramazan ayı öyle bir ay ki, bu ay için nasıl ve ne kadar hazırlık yapılırsa yapılsın azdır. Ramazan, hiç dinmeyen bir neşe, hiç bitmeyen bir hazdır. Bolluğun ve bereketin eksik olmadığı, birliğin, hoşgörünün arttığı bir Ramazan ayını daha birlikte yaşamanın mutluluğunu tüm Tatvan halkıyla paylaşıyor, bu mukaddes ayın İslam Alemi’nde birlik ve beraberlik duygularının pekişmesine vesile olmasını diler, Rabbimin tüm dualarımızı kabul gördüğü bir Ramazan ayı diliyorum” ifadelerine yer verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bitlis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bitlis ilinden Başkan Aksoy’un Ramazan Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Haziran 2015 tarihinde saat 11 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Aksoy’un Ramazan Mesajı haberi güncellenecektir.

BİTLİS NAMAZ VAKİTLERİ

26 Ocak 2020, Pazar
 • İmsak
  05:50
 • Güneş
  07:15
 • Öğle
  12:29
 • İkindi
  15:09
 • Akşam
  17:33
 • Yatsı
  18:52
Sayfa Başı