İSTANBUL HABERLERİ

Başkan Akgün: "Eğitime Katkımız Artarak Sürecek"

IHA
28.09.2015 - 10:00Son Güncelleme :

BÜYÜKÇEKMECE BELEDİYE BAŞKANI DR. HASAN AKGÜN, YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILININ AÇILIŞINA YÖNELİK OLARAK YAYIMLADIĞI MESAJINDA, BUGÜNE KADAR OLDUĞU GİBİ BUNDAN SONRADA EĞİTİMİN ÖNCELİĞİNİN EĞİTİM OLACAĞININ ALTINI ÇİZDİ.

IHA

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, yeni eğitim öğretim yılının açılışına yönelik olarak yayımladığı mesajında, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada eğitimin önceliğinin eğitim olacağının altını çizdi.
Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılı’nın başlaması nedeniyle bir mesaj yayımladı. Mesajında, eğitim ve öğretimdeki başarı çıtasını daha yukarılara taşımak için desteğini sürdüreceğini belirten Başkan Akgün, şunları söyledi:
"Büyükçekmece’de bugüne kadar okul yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, öğrenci ve velilerimizle her zaman iyi bir diyalog kurduk. Sevgili öğretmenlerimiz, velilerimiz ve öğrencilerimiz; uzun bir yaz tatilinin ardından 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı’nın başlayacak olmasının mutluluğu ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Çocuklarımız ve gençlerimizin, ülkemizin yarınları ve geleceği olduğu gerçeğinden hareketle eğitim ve öğretim olgusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için çıkmamız gereken merdivenin en önemli basamağıdır. Eğitim ve öğretim; bireyin tüm yaşamı boyunca gereksinim duyduğu bilgi, beceri, tutum ve davranışların kazandırıldığı, zeka ve yeteneklerinin ortaya çıkarılarak geliştirildiği önemli bir süreçtir. Bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bilgiyi paylaşabilen, teknolojiyi üretebilen ve insanlığın yararına kullanabilen, dinamik, mutlu ve başarılı bir nesil yetiştirmek, eğitim ve öğretime verilen önemle doğru orantılıdır. Çağdaş bir geleceğe açılan kapının anahtarı eğitimdir. Bu bilinçle ilçemizde eğitim ve öğretimin seviyesini daha yukarılara taşımak adına bugüne kadar vermiş olduğumuz desteği bundan sonra da arttırarak sürdüreceğiz. Büyükçekmece genelinde eğitim ve öğretimde arzu ettiğimiz hedefe ulaşabilmek için yaptığımız titiz çalışmaları kararlılıkla sürdüreceğimizi ifade ediyor, 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı’nın öğrencilerimize, velilerimize, öğretmenlerimize ve tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Başkan Akgün: "Eğitime Katkımız Artarak Sürecek" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Eylül 2015 tarihinde saat 10 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Akgün: "Eğitime Katkımız Artarak Sürecek" haberi güncellenecektir.

İSTANBUL YOL DURUMU
İstanbul3 DERECE
Yol durumu »
İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
25 Kasım 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:09
 • Guneş
  07:56
 • Öğle
  13:02
 • İkindi
  15:31
 • Akşam
  17:47
 • Yatsı
  19:22
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı