İSTANBUL HABERLERİ

Başkan Ahmet Misbah Demircan: "Üçüncü Köprü Beni Çok Gururlandırdı"

IHA
31.10.2015 - 11:02Son Güncelleme :

BEYOĞLU BELEDİYESİ VE İSTANBUL BOĞAZI BELEDİYELER BİRLİĞİ BAŞKANI AHMET MİSBAH DEMİRCAN, ASYA VE AVRUPA YAKASINI ÜÇÜNCÜ KEZ BİRBİRİNE BAĞLAYACAK OLAN YAVUZ SULTAN SELİM KÖPRÜSÜ'NDE YAPILAN ÇALIŞMALARI İNCELEDİ. DEMİRCAN, “MEMLEKETİMİZ ADINA DÜNYA ÇAPINDA YAPILAN PROJELER BİZİ GURURLANDIRIYOR” DEDİ.

IHA

Beyoğlu Belediyesi ve İstanbul Boğazı Belediyeler Birliği Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Asya ve Avrupa yakasını üçüncü kez birbirine bağlayacak olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde yapılan çalışmaları inceledi. Demircan, “Memleketimiz adına dünya çapında yapılan projeler bizi gururlandırıyor,” dedi.
İstanbul Boğazı’nda Sarıyer-Beykoz arasında Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu adıyla yürütülen, 700’ü mühendis toplam 6 bin 500 personelle 24 saat esasına göre yürütülen çalışmalarla devam eden projede, sona yaklaşıldı. 29 Ekim’de açılması planlanan Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ndeki kedi yollarının tamamlanmasıyla birlikte Asya ve Avrupa kıtaları bir kez daha birbirine bağlandı.
Köprü yapımı başladığı günden itibaren çalışmaları yakından takip eden Beyoğlu Belediyesi ve İstanbul Boğazı Belediyeler Birliği Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Beyoğlu’nda görev yapan din görevlileri ve aileleriyle birlikte tekneyle Garipçe’ye gitti. AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili Hüseyin Bürge’ninde eşlik ettiği tekne gezisinde 3. Köprü’yü ilk defa gören vatandaşlar büyük heyecan yaşadı. Havanın kararmasıyla oluşan renk cümbüşü köprüde tablo gibi görüntüler ortaya çıkardı. Bazı vatandaşlar köprünün son halini sosyal medya hesaplarından çektikleri selfie ile takipçileri ile paylaştılar.
“ÜLKEMİZİN GÜCÜNÜ YAKINDAN MÜŞAHEDE ETMEK BENİ HEYECANLANDIRDI”
Köprünün gece ışıklandırılması sonucu oluşan görüntüye hayran kaldığını belirten Başkan Ahmet Misbah Demircan, “Gerçekten çok farklı hisler yaşıyorum ve kendimi çok şanslı hissediyorum. Çünkü köprümüzün aşamalarını takip ediyorduk ama köprünün altından gece geçmek çok güzel bir nostalji oldu bizim için. Gördüğüm manzaralar ile gurur duydum. Ülkemizin gücünü yakından müşahede etmek beni heyecanlandırdı. Memleketimiz adına dünya çapında yapılan projeler bizi gururlandırıyor” dedi.
Yavuz Sultan Selim Köprüsü yapımı tamamlandığında, 59 metre genişliği ile dünyanın en geniş, 321 metre kule yüksekliği ile dünyanın en yüksek kuleye sahip asma köprüsü olacak. Ayrıca köprü bin 408 metrelik ana açıklığı ile üzerinde raylı sistem bulunan en uzun asma köprü olma özeliği taşımaktadır.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Başkan Ahmet Misbah Demircan: "Üçüncü Köprü Beni Çok Gururlandırdı" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ekim 2015 tarihinde saat 11 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Ahmet Misbah Demircan: "Üçüncü Köprü Beni Çok Gururlandırdı" haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı