MUĞLA HABERLERİ MARMARİS HABERLERİ

Başkan Acar'dan otopark açıklaması

DHA
07.12.2017 - 16:58Son Güncelleme :
DHA

MUĞLA'nın Marmaris ilçesi Tepe Mahallesi'nde esnaf ve vatandaşlarla biraraya gelen Belediye Başkanı Ali Acar, yeni otopark alanlarının oluşturulması için çalışma başlattıklarını söyledi.

CHP'li Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, alt ve üst yapı yenileme çalışmaları hakkında Tepe Mahallesi esnaf ve vatandaşlarının katılımıyla bilgilendirme toplantısı düzenledi. Vatandaşlardan her türlü sorun için belediye ile işbirliği içinde olmalarını isteyen Acar, elektrik hatlarının yer altına alınması, aydınlatma direkleri, kaldırımlar, araç cepleri ve peyzaj düzenlemeleriyle bölgenin çehresini değiştireceklerini ifade etti. Başkan Ali Acar, şöyle konuştu:

"Merkezde yapacağımız çalışmalarda altyapı sorununun ileriye dönük bir daha yaşanmaması için, elektrik, yağmur suyu, içme suyu ve kanalizasyon hatlarıyla birlikte topyekün bir çalışma yapılıyor daha sonra üst yapı çalışmasına geçiliyor. Önemli olan elektrik hatlarıyla ilgili çalışmadır. Söz konusu hatların yer altına alınmasıyla ilgili, onların çalışma programına göre biz de kendi ekiplerimizin iş programını yapıyoruz. Elektrik direklerinin de kaldırılıp, hatların alta alınmasıyla daha sağlıklı ve görsel projeler hayata geçiyor. Yolların genişliğine göre, üst yapı düzenlemelerimizi de yapacağız. Atatürk İlkokulu'nun bulunduğu alana araç cepleri yapıp otopark imkanı da sağlayacağız. Bu bölgede kaldırım, tek yön trafik ve cep uygulaması olacak. Bunun dışında diğer bölgelerde kaldırım için uygun genişlik olmadığı için düz döşeme yapacağız. Burası da Marmaris'in diğer bölgelerinde olduğu gibi, çağdaş düzenli ve güzel bir çehreye kavuşturmuş olacağız."

YENİ OTOPARK İHTİYACI

Bina ve işyeri sahiplerinin de yıpranmış olan boyaları, gölgelikleri, sundurmaları yenilemelerini isteyen Acar, özel mülkiyette istimlak olmayacağını ve trafik akşının da şimdiye kadar olduğu gibi aynı şekilde devam edeceğini anlattı. İmar planında büyük bir otopark alanı bırakılmadığını ifade eden Başkan Ali Acar,  "Her yere otoparksız binalar yapılmış. Ne acıdır ki binalar kamusal alanlara taşmış durumda. Zamanında bunlara göz yumulmuş. Biz kamusal alanı koruyacağımıza bunu ihlal etmişiz. Spor salonunun yan tarafındaki boş araziye bölgenin ihtiyacını karşılayacak bir otopark düzenlemesi düşünüyoruz. Tabii şu anda otoparkla ilgili koordinasyon ve uygulama yetkisi Büyükşehir Belediyesi'nin elinde. Biz onlara da söylüyoruz. İmkan olan yerlerde yeni otopark alanlarının oluşturulması gerekir. En doğru yerlerden birisi futbol sahalarının olduğu yerdir. Hem yeraltı, hem de yer üstü otopark olabilir. Ama bu tek başına kurum olarak bizim elimizde değil. Sadece önerisini yapabiliyoruz şimdilik" diye konuştu.

"YAĞMUR SUYU SORUN OLMAKTAN ÇIKACAK"

Toplantıda söz alan Fen ve İmar İşleri Müdürü Özgür Han da "7 ve 10 metrelik sokaklarda ciddi anlamda otopark sorunu olduğu için kaldırımsız, düz döşemeli çalışma yapacağız. Böylece hem kontrollü şekilde yaya geçişi sağlanacak hem de araç parkı yapılabilecek. Bu projenin bölgeye ciddi anlamda bir katkısı olacak, çünkü hem havai elektrik hatları yer altına alınacak hem de dekoratif aydınlatma direkleri kullanılacak. Konut sahipleri de duyarlılık gösterir, bu değişime ayak uydururlarsa ciddi anlamda bir fark yaşanacak. Yağmursuyu hatlarıyla ilgili bu bölgede ciddi sıkıntılarımız var. Eski hatlar, çöken hatlar, çalışmayan hatlar var. Bunların tamamı bizim ekiplerimizce revize edilecek ve yüzde 90 oranında da değiştirilecek. Bu çalışmalar sonucunda yüzeysel yağmur sularıyla ilgili herhangi bir sıkıntı yaşamayacağız" dedi.

MARMARİS (Muğla), (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

 

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Marmaris haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Marmaris haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Başkan Acar'dan otopark açıklaması haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

MUĞLA NAMAZ VAKİTLERİ

07 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:18
 • Guneş
  08:00
 • Öğle
  13:09
 • İkindi
  15:41
 • Akşam
  17:57
 • Yatsı
  19:27
Sayfa Başı