MUĞLA HABERLERİ

Başkan Acar Mahalleleri Ziyaret Etti

IHA
31.08.2015 - 12:08Son Güncelleme :

BAŞKAN ACAR BÜYÜKŞEHİR YASASININ ARDINDAN MAHALLE STATÜSÜ KAZANAN MAHALLLERİ ZİYARET ETTİ

IHA

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar Muğla’nın Büyükşehir olmasının ardından tüzel kişiliğini kaybederek mahalle olan köyleri ziyaret etti.
Başkan Acar, beraberindeki Belediye Meclis üyeleri ve Belediye’de görevli müdürler eşliğinde mahallelerde değerlendirmelerde bulundu. Başkan Acar ve beraberindekilerin ilk durağı Orhaniye’ydi, burada daha önceden yapılmış Düğün alanını inceleyen Acar, yeni yapılacak düzenleme için değerlendirme yaptı. Heyet, daha sonra Turgut Mahallesi’ni ziyaret etti, burada Mahalleliler ve muhtarla görüşmeler yaptı.
Başkan Acar, özellikle kıyı bölgelerinde imar düzenlemelerinin halen yapılmamış olmasının sorunlara yol açtığını ve proje plan tadilatlarının yapılması gerektiğini belirtti. Özellikle Selimiye ve Bozburun’da sorunun büyük olduğunu kaydetti. Acar, Turgut’un ardından Söğüt ve Taşlıca’da da incelemelerde bulundu. Söğüt’te mahallelilerle bir araya gelen Başkan Acar, Büyükşehir yasasının ardından Mariç -Belbir’in Büyükşehir’e devredildiğini dile getirerek alt yapı ile ilgili sorumluluğun kendilerinden alındığını ifade etti. Söğüt Mahallesinin su sorunu olduğunu bildiklerini belirterek bunu Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne bildirdiklerini ve takipçisi olduklarını söyledi.
Yol ve sokak aydınlatmalarıyla ilgili olarak Aydem’in çalışmalarının da imar düzenlemelerine bağlı olduğunu ifade eden Başkan Acar, acil olarak plan proje tadilatlarının yapılması gerekliliğini vurguladı.
MAHALLELERE ÇOK AMAÇLI SALONLAR GELİYOR
Bu arada başta Başkan Acar olmak üzere Belediye yetkilileri, mahallelere, vatandaşların düğünlerini yapabilecekleri, taziyeleri kabul edebilecekleri, sosyal ve sportif faaliyetlerini yürütebilecekleri çok amaçlı salon kazandırmak için çalışma başlattıklarını açıkladı. Bunun için inşaat yasağı kalkar kalkmaz çalışmalara başlanacağı ifade edildi.
Başkan Ali Acar, ayrıca Turgut’ta çay içip sohbet ettiği vatandaşlara seslenirken, Marmaris’in kırsal mahallelerini Avrupa’nın köyleri gibi alt yapı sorunu olmayan çağdaş bir görünüme kavuşturmanın hiç de zor olmadığını ancak bu konuda gerekli düzenlemeleri yapmanın Belediyelerinin yetkili olmadığının altını çizdi. Mahallerdeki, imar, yol, su ve elektrik sorunlarını çok iyi bildiklerini kaydeden Başkan Acar, 2015 yılında, Marmaris gibi dünyaca önemli bir turizm merkezinde bunların şimdiye dek giderilmemesini anlamanın zor olduğunu dile getirdi. Acar, “Yetkimiz dahilinde olmasa da, biz tüm sorunların, çözüme kavuşturulması için takipçisi olacağız. Çözüm için elimizden gelen çabayı göstereceğiz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Başkan Acar Mahalleleri Ziyaret Etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ağustos 2015 tarihinde saat 12 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Acar Mahalleleri Ziyaret Etti haberi güncellenecektir.

MUĞLA NAMAZ VAKİTLERİ

23 Ağustos 2019, Cuma
 • İmsak
  04:55
 • Güneş
  06:22
 • Öğle
  13:14
 • İkindi
  16:57
 • Akşam
  19:57
 • Yatsı
  21:18
Sayfa Başı