VAN HABERLERİ

Başkale’deki 'sosyal market' hem çocukları yem büyükleri sevindiriyor

DHA
25.04.2017 - 11:26Son Güncelleme :
DHA

Engin ERTÜRK / BAŞKALE (Van), (DHA)- VAN'ın Başkale ilçesi’nde kaymakamlık bünyesinde kurulan 'Sosyal Market' vatandaşları sevindirmeye devam ediyor. 

Van’ın Başkale ilçesinde her gün onlarca aileye ücretsiz kıyafet desteği veren Başkale Kaymakamlığı'na bağlı 'Sosyal Market' ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürmeye devam ediyor. İlçe kaymakamı Abdulselam Öztürk’ün talimatı ile Başkale hükümet konağında kurulan sosyal marketten gün içerisinde onlarca vatandaş faydalanıyor. Şimdiye kadar yaklaşık bin kişinin faydalandığı 'Sosyal Market'e ayda yaklaşık 200 vatandaş müracaat ediyor. Sosyal Marketten okula veya işe giderken giyecek kıyafet bulmakta zorlanan vatandaşlar ücretsiz faydalanıyor. 

Sosyal market aracılığıyla ihtiyaç sahibi birçok aileye destek sağlandığını belirten Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı(SYDV) Müdürü Gökhan Karaman, "Kimsenin onurunu, gururunu kırmadan bu yardımları yapıyoruz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız, buralardan istedikleri gibi faydalanabilir. Projemizin amacına ulaştığını görmek bizleri oldukça mutlu ediyor" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Başkale’deki 'sosyal market' hem çocukları yem büyükleri sevindiriyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Nisan 2017 tarihinde saat 11 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkale’deki 'sosyal market' hem çocukları yem büyükleri sevindiriyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı