VAN HABERLERİ

Başkale'de sosyal market ihtiyaç sahiplerinin umudu oldu

DHA
28.03.2017 - 10:06Son Güncelleme :
DHA

Engin ERTÜRK / BAŞKALE (Van), (DHA)-VAN'ın Başkale İlçesi Belediye Başkan Vekili Kaymakam Abdulselam Öztürk'ün talimatıyla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından kurulan sosyal market vatandaşın hizmetine sunuldu. İhtiyaç sahibi vatandaşlar marketten diledikleri giyeceği ücretsiz alabiliyor.

Başkale Kaymakalığı'na atandıktan sonar Belediye Başkan Vekilliği görevi de verilen Kaymakam Abdulselam Öztürk, sosyal projelerle vatandaşların taktirini topluyor. Bu kapsamda SYDV bünyesinde 2 ay önce açılan sosyal markette daha önce belirlenen vatandaşlar tüm giyecek ihtiyaçlarını ücretsiz karşılıyor.

SOSYAL MARKET BİR YARDIM KERVANIDIRSosyal marketin bir yardım keravanı olduğunu belirten Başkan Vekili Kaymakam Öztürk, "Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışıma Vakfı müdürlüğümüzce belirlenen vatandaşlarımız ihtiyaçlarını sosyal marketten karşılıyor. Bazen aileler kendilerine verilen parayı farklı ihtiyaçlar için kullanılıyor. İhtiyaç sahibi aileler gelsin, istediği elbiseyi, ihtiyaç duyduğu malzemeyi, alışveriş yapar gibi seçsin istedik. En güzeli bu yardım kolilerindeki gibi değil. Kişi gelecek sevdiği renklerde ve ölçülerde istediğini alabilecek" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Başkale'de sosyal market ihtiyaç sahiplerinin umudu oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2017 tarihinde saat 10 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkale'de sosyal market ihtiyaç sahiplerinin umudu oldu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı