VAN HABERLERİ

Başkale’de 4 Ton Sarımsak Ekildi

IHA
27.10.2015 - 13:03Son Güncelleme :

VAN'IN BAŞKALE İLÇESİNDE 4 TON SARIMSAK EKİMİ YAPILDI.

IHA

VAN (İHA) – Van’ın Başkale ilçesinde 4 ton sarımsak ekildi.
Demokratik Toplum Kurultayı (DTK) Van Ekonomi Komisyonu ile Van Büyükşehir Belediyesi ortaklığıyla başlatılan sarımsak ekimi çalışmaları Başkale’de devam ediyor. Başkale Belediyesi Ekonomi Komisyonu ve DTK Ekonomi Komisyonu üyeleri ile Van Büyükşehir Belediyesi yetkililerince Erek ve Samandöken mahallelerinde yaklaşık 30 dönüme sarımsak ekildi.
4 ton sarımsak ekildiğini ifade eden DTK Van Ekonomi Komisyonu Üyesi Şemsettin Bakır, yapılan çalışmalara köylülerin ortak edildiğini ve gelirinin de halka bırakılacağını söyledi. Bakır, bu proje kapsamında herhangi bir kar düşüncesi taşımadıklarını, sadece köylünün tarım, ziraat ve hayvancılığa teşvik edilmesini öngördüklerini kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Başkale’de 4 Ton Sarımsak Ekildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 13 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkale’de 4 Ton Sarımsak Ekildi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı