Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Başka bir çözüm yolu bulamadık"

Türkiye Basketbol İkinci Ligi'nden (TB2L) çekilen Söğütsen Seramik Kulübü'nün Başkanı Mete Levent Lüle, maddi imkansızlıklar sebebiyle bu kararı almak zorunda kaldıklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Lüle yaptığı açıklamada, Türkiye Erkekler Basketbol Üçüncü Ligi'nde (TB3L) 2011-2012 sezonunu şampiyonlukla tamamlayarak 2012-2013 sezonunda TB2L'de mücadele etme hakkı kazandıklarını hatırlattı.

Bu sezon TB2L'de kalıcı bir takım oluşturma yönünde çalışmalar yaptıkları sırada Söğütsen Seramik firmasında bazı maddi sıkıntılar yaşandığının altını çizen Lüle, kendilerine holdingin dışından başka maddi kaynak gelmediğini vurguladı.

Lüle, şunları söyledi: “Uzun süre düşündük ancak bir çözüm yolu bulamadık. Biz de maddi olanaksızlıklardan dolayı ligden çekilmek zorunda kaldık. Şimdi bu maddi sıkıntının giderilmesini bekleyeceğiz. Bu süreçte de altyapıya önem verip yeni bir organizasyon şeması belirleyeceğiz. Çekilme kararının ardından kadromuzdaki oyuncuların yarısından fazlası kendine kulüp bularak ayrıldı. Diğer kalan arkadaşlarımız da kendilerine kulüp arıyorlar. Umarım herkes için hayırlısı olur.”

Bunları da Beğenebilirsiniz