ADIYAMAN HABERLERİ

Bask’tan Toplu Sözleşme Açıklaması

IHA
17.08.2015 - 14:19Son Güncelleme :

BASK ADIYAMAN İL TEMSİLCİSİ HACI AHMET YILDIRIM, TOPLU SÖZLEŞME İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

IHA

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK) Adıyaman İl Temsilcisi Hacı Ahmet Yıldırım, toplu sözleşme görüşmeleriyle ilgili açıklamada bulundu.
Yıldırım, toplu görüşmelerde hükümetin teklifinin kabul edilemez olduğunu belirterek, pazarlık süreci tıkanmışsa tek yolun masayı derhal terk etmek ve tüm çalışanların katılımıyla ortak eylemler yapmak için alanlara çıkılması gerektiğini vurguladı.
Yıldırım açıklamasında şunları söyledi:
“Hükümetin teklifinin 2016 yılı için yüzde 4 + 4, 2017 için yüzde 3+3 olarak açıklanması kabul edilemez.
22 günlük toplu pazarlık sürecinin 14 günü heba edilirken bu 14 günde memurların genelini ilgilendiren konularda ve Sayın Başbakan dahil kapalı kapılar ardından yapılan görüşmelerde neler konuşulduğu kamuoyuna açıklanmalıdır.
Günlerden beri görüşmelerde yasanın öngördüğü kapsam dışına çıkılmaması için masaya oturan sendikalara uyarılarda bulunduk.
Kapsam dışına çıkılmasının memur taleplerinin masada bırakılacağı ve memurların peşkeş çekileceğinin işareti olduğunu, son örneğinin bir önceki toplu sözleşme görüşmeleri olduğunu anlattık. Sesimizi ve uyarılarımızı Mısır’daki sağır sultana duyurduk, yetkili sendikalara duyuramadık.
Yetkili sendikalar ve iktidarlar 13 yıldır milyonlarca memurun gözünün içine baka baka aynı filmi tekrar tekrar başa sararak izletiyor, aynı oyunu oynatıyor.
Masaya oturan sendikaların önünde iki yol var: Ya masayı terk ederek ortak eylem kararı alacaklar ve talepleri kabul edilinceye kadar alanlardan ayrılmayacaklar, ya da seçime gidecek hükümete taleplerini kabul ettirecekler. Seçime gidecek hükümete taleplerini kabul ettiremeyenler toplu pazarlık masasına oturmamalı, oturtulmamalıdır.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Bask’tan Toplu Sözleşme Açıklaması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Ağustos 2015 tarihinde saat 14 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bask’tan Toplu Sözleşme Açıklaması haberi güncellenecektir.

ADIYAMAN NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:27
 • Guneş
  07:07
 • Öğle
  12:24
 • İkindi
  15:02
 • Akşam
  17:20
 • Yatsı
  18:49
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı