Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Basınköy Karakolu kapatılıyor

  Hürriyet Haber
  26 Temmuz 1999 - 00:00Son Güncelleme : 26 Temmuz 1999 - 00:01

  Basınköy - İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı 39 yıllık Basınköy Karakolu, bölge nüfusunun az olması ve bölgede suç işlenmediği gerekçesiyle kaldırılıyor.

  Yaklaşık 5 bin kişinin yaşadığı Basınköy'ün sakinleri İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Müdürlüğü'nün aldığı bu karara tepki göstererek, karakolun kaldırılmaması için imza kampanyası başlattı.

  12 yıl sonra yeniden

  Ankara İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı müfettişlerin bir süre önce yaptığı denetim sonucu İçişleri Bakanlığı ile Emniyet Müdürlüğü, 11 polis memuru ile bir başkomiserin görev yaptığı Basınköy Karakolu'nu, bölge nüfusunun az olması ve bölgede suç işlenmediği gerekçesiyle kapatma kararı aldı. 1960'da hizmete giren karakolun kapatılması kararına tepki gösteren semt sakinleri, imza kampanyası başlattı.

  Kararın iptali için girişimlere başlayan semt sakinleri, ‘‘12 yıl önce de karakolumuzun kapatılması gündeme geldi, yanlış olduğu anlaşılan karar uygulanmadı. Bölgede suç işlenmiyorsa bu karakolun başarısıdır. Biz ekibin az olmasından şikayet ederken, karakol kaldırılıyor’’ diyerek tepkilerini ifade etti.

  Bin imza toplandı

  Yaklaşık 5 bin nüfusa sahip olan Basınköy'de imza kampanyasını 13 yaşındaki Ebru ile 10 yaşındaki Sinem Atmaca kardeşler yürütüyor.

  Evleri dolaşan ve sokaklardaki site sakinlerinden imza toplayan Atmaca Kardeşler, kararın iptali için yetkililerden yardım istedi. Yaklaşık bin imza toplayan iki kardeş, ‘‘Biz karakolumuz kaldırılmasını istemiyoruz. Yetkililerden anlayış bekliyoruz’’ dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı