Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Başını dik tut!

EY arkadaş.. Dün sadece bir maç seyretmedin Kadıköy’de.. Sadece kazanılmış değerli bir galibiyet yoktu dün..

Rövanş için avantaj sağlamadın sadece.. Tarihinde ilk kez Avrupa Kupaları’nda yarı finale ilk kez bu kadar yaklaşmadın dün sadece.. Dün bir ayağa kalkışın, silkinişin, bir oluşun, birlik oluşun, ama en önemlisi Fenerbahçelileşme’nin tanığı oldun..
Artık başını dik tut arkadaş.. Kazansan da kaybetsen de artık başını dik tut.. Başını; her ortamda, her zorlukta, dört duvar arasında, her iftirada dik tutanlarla..
Ne kadar kızsa da, ne kadar üzülse de, sevgisi yüzünden ne kadar zarar verse de.. Kombinelerinin maça gitmemelerine neden olsa da.. Adlarının “gerçekten” Fenerbahçeli olduğunu kanıtlayanların.. Buluşmasıydı dün.. Aynı rengin çubuklu haline; gönülden, karşılıksız, ölçüsüz, hatta sınırsız kalplerini açmış yığınların bir araya gelişiydi.. Sessiz çığlıkların ses bulduğu, hiçbir an sabrın, desteğin sahadan esirgenmediği bir maçtı dünkü.. Sıradan değildi.. Özenle hazırlanılmıştı.. Çalışılmıştı.. Konuşulmuştu.. İnanılmıştı.. Onlar sahada üzerlerine düşeni yaptılar.. “Gençler” ve “Yaşlılar” da tribünde..
Golü Kuyt atmadı dün.. Penaltıyı da Webo ağlara göndermedi.. Onlar üzerlerine düşen vuruşu yapanlardı..
Bıçak sırtında oynuyor, ya çok iyi, ya çok kötü, demişti hocası için.. İnanan birileri iki yıl önce arkasında durmuştu onun.. O sarışın çocuğun.. Penaltıda ortalığı karıştırdı.. Frikiğiyle kaleciyi hataya zorladı.. Caner’i o hale getiren sadece düzenli yaşamı değildi.. Dört gün önce ona tepki gösteren, futboldan anlayan taraftardı.. Caner’e nasıl oynaması gerekti konusunda düşündürdü o haykırışlar.. O da; Lazio karşısında, iki rengin, bir camianın, belki de bir inanmışlığın, adanmışlığın kahramanı oldu dün.. Caner değildi dün.. İki yıl önce bir odada kendisinden bahsedilen Sarışın Çocuk’tu..
Meireles’ti en iyi oynayanı takımın.. Aklıydı, fikriydi, beyniydi.. Cristian çıkıp Salih girerken bir dönüşümü yaşadı tribünler.. Artık herkes bu takımın parçası.. Artık abi, kardeş, as, yıldız, yedek yok..
Artık genç, yaşlı, küskün yok.. Artık Fenerbahçe var.. On harften oluşan.. Bahçe’yi aydınlatan bir Fener var.. Türk futbolu Fenerbahçesi’ne kavuştu dün..
Artık başını dik tut Arkadaş!

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI