ESKİŞEHİR HABERLERİ

Basından Sansürün Kaldırılışının 107. Yıl Dönümü

IHA
23.07.2015 - 18:07Son Güncelleme :

YEREL HABERLER ESKİŞEHİR

IHA

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Basından Sansürün Kaldırılışının 107. yıl dönümü ile ilgili mesaj yayımladı.
Başkan Büyükerşen, mesajında, Türk basın tarihinin önemli yıl dönümlerinden birini önemli hayal kırıklıkları içinde yaşandığını belirtti. Büyükerşen, “1908 yılında Türk basınından kaldırılan sansür, 2015 yılında çok daha ağır ve zor koşullar altında dayatılır hale gelmiştir. Ülkemizdeki yazılı ve görsel medyanın bugün nasıl bir ayrışma içinde olduğu, iktidar yanlısı olmayan gazete ve gazetecilerin ne denli baskı altında tutulduğu apaçık ortadadır. Bu nedenle geride bıraktığımız 107 yılda Türk basınında sansürün yok edilmesi yolunda bir arpa yol gidilemediğini üzülerek görmekteyiz. Ancak, tüm bu karamsar ve üzüntü verici tabloya rağmen; ülkemiz insanlarının doğru ve zamanında haber almalarını sağlayan görsel ve yazılı basınımızın, bu amacını gerçekleştirmek için ortaya koyduğu ve bundan sonra da devam edeceği mücadelesinde başarılı olacağına inancım tamdır” ifadelerini kullandı.
Büyükerşen, mesajına şöyle son verdi:
“Zira ülkemizdeki pek çok olumsuzluk, ancak ve ancak medyamızın gayret ve ısrarıyla gündemde tutulacak ve iktidar sahipleri çözüm bulmak konusunda mecbur kalacaklardır. Yerel basınımızın ise, kendine has dinamikleri içinde bu yolda çok önemli görevleri yerine getirdiği açıktır. Bu vesileyle, hem yerel hem de ulusal ölçekte yayın yapan tüm gazete ve televizyonlarımızın “Basından Sansürün Kaldırılışının 107. Yıl Dönümünü” kutluyor, bu zor ve engebeli yolda hepsine başarılar ve kolaylıklar diliyorum.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Basından Sansürün Kaldırılışının 107. Yıl Dönümü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Temmuz 2015 tarihinde saat 18 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Basından Sansürün Kaldırılışının 107. Yıl Dönümü haberi güncellenecektir.

ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

25 Şubat 2018, Pazar
 • İmsak
  06:08
 • Guneş
  07:31
 • Öğle
  13:17
 • İkindi
  16:20
 • Akşam
  18:52
 • Yatsı
  20:09
Sayfa Başı