VAN HABERLERİ

Basınçlı Sulama Sistemleri Desteği Açıklandı

IHA
30.07.2015 - 10:17Son Güncelleme : 30.07.2015 - 10:18

GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK İL MÜDÜRÜ FEVZİ ALTUNER, BASINÇLI SULAMA SİSTEMLERİ DESTEĞİNİ ALMAYA HAK KAZANANLARIN BELİRLENDİĞİNİ BELİRTEREK, BU YATIRIMCILARIN HİBE SÖZLEŞMELERİNİ İMZALAMALARI GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ.

IHA

VAN (İHA) – Van Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Fevzi Altuner, basınçlı sulama sistemleri desteğini almaya hak kazananların belirlendiğini belirterek, bu yatırımcıların hibe sözleşmelerini imzalamaları gerektiğini söyledi.
Konu ile ilgili İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Fevzi Altuner, tarımsal verimlilik için basınçlı sulama yöntemlerinin mutlaka yaygınlaştırılması gerektiğini belirtti. Tarım sektörünün Van için hayati öneme sahip olduğunu belirten Altuner, “Ülkemizde suyun en yaygın kullanımı yüzde 70 ile tarım alanıdır. Tarımsal sulamada, suyun etkin ve verimli kullanılması, verim ve kaliteyi arttıracak basınçlı sulama sistemlerinin kullanımının önemi her geçen gün artmaktadır. Öte yandan su kaynaklarının verimli kullanılması için de tarımda kullanılan suyun azaltılması önem arz ediyor. Bilindiği gibi basınçlı sulama sistemlerinde sulama randımanı salma sulamaya göre en az iki kat daha fazladır. Bakanlığımız tarafından uygulanmakta olan tarla içi basınçlı sulama makine ve ekipman alımları desteklemesi başvurusunda hak kazananların isimleri belli oldu. Kırsal Kalkınma Yatırımları Desteklenmesi Programı 11 Etap Basınçlı Sulama Sistemlerine hibe desteği almaya hak kazan yatırımcıların 10 Ağustos 2015 tarihine kadar müdürlüğümüz ile hibe sözleşmesi imzalamaları gerekmektedir. Bu sözleşmeler kapsamında 50 bin TL’ye kadar hibe desteği verilecektir. Basınçlı Sulama Sistemleri Desteği’ni almaya hak kazanlar ise; Sedat Soylu, Mehmet Yıldız, Saim Adnan Azizoğlu, Hamit Taşdemir, Çetin Rua, Salih Bilici, Enver Nazlıgül, Mehmet Şirin Acar, Zafer Alp, Muhsin Yabaş, Cumhur Turgut, Mehmet Gürbüz, Necip Yavuz, Necdet Yıldız, Abubekir Yavuz, Soner Kul ve Gürbüzler Harita Ziraat İnşaat Sağlık Sanayi Ticaret Limited Şirketi oldu. İsimleri açıklanan yatırımcılarımızdan kimisi yağmurlama kimisi de damlama sistemi desteği almış oldu” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Basınçlı Sulama Sistemleri Desteği Açıklandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Temmuz 2015 tarihinde saat 10 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Basınçlı Sulama Sistemleri Desteği Açıklandı haberi güncellenecektir.

  VAN NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Eylül 2017, Pazar
  • İmsak
   04:11
  • Guneş
   05:48
  • Öğle
   12:09
  • İkindi
   15:34
  • Akşam
   18:09
  • Yatsı
   19:34
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı