Ege Haberleri

EGE

  Başına gelmeyen kalmadı

  İlker KILIÇASLAN / MANİSA, (DHA)
  02.01.2015 - 01:02 | Son Güncelleme: 29.12.2014 - 17:40

  MANİSA’da yaşayan ve bir yıl önce nüfus cüzdanını kaybeden 29 yaşındaki Mahmut Çiftçi, bir süre önce adına 8 GSM hattı çıkarıldığını öğrenince şoke oldu. Savcılığa başvuran Çiftçi, mağdur olduğunu belirterek bunu yapanların bir an önce bulunmasını istedi.

  Yunusemre Mahallesi Cumhuriyet Caddesi’nde yaşayan, inşaatlarda doğalgaz tesisatı döşeyen, evli 1 çocuk babası Mahmut Çiftçi, bir yıl önce nüfus cüzdanını kaybetti. Polis merkezine durumu bildirip, yeni nüfus cüzdanı çıkardı. Bir süre sonra adına 8 cep telefonu hattı çıkartıldığını öğrenen Çiftçi, şoke oldu. Çiftçi, savcılığa giderek şikayette bulundu.

  Başına gelmeyen kalmadı

  Bir GSM şirketinden aranınca hatlardan haberdar olduğunu söyleyen Çiftçi şunları söyledi:

  "Beni arayan GSM operatörü, adıma üç hat açıldığını ve bu konuda bilgimin olup olmadığını sordu. Ben de ’hayır’ dedim. E- Devlet şifremden baktığımda üzerime kayıtlı sekiz faturalı hat gördüm. Bunun üzerine bayilere gidip sorduğumda bu hatların bir ay içinde çıkarıldığını ve belli bir zaman abone kalmak kaydıyla lüks telefonlar alındığını öğrendim. Yaptığım araştırmada nüfus cüzdanı fotokopisindeki fotoğrafın başkasına ait olduğunu gördüm. Ardından hattın çıkartılması için istenilen ikametgah belgesinin de nüfus müdürlüğünden alındığını öğrendim. Bayilere giderek hatların faturalarını da çıkarttım. Sekiz hattın fatura toplamı yaklaşık 1500 lira. Ben her ay bunları nasıl ödeyeceğim?"

  Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunduğunu söyleyen Çiftçi, "Şu an çok mağdur durumdayım. Suçlular yakalanmazsa bu borçları ödemek zorunda kalmaktan korkuyorum" diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı