Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Başına çuval geçirip kaçırdıkları babayı demirle dağladılar

  Ömer BİLGE/LEFKOŞA
  24 Şubat 2006 - 00:00Son Güncelleme : 24 Şubat 2006 - 14:16

  KKTC’de küçük kıza tecavüz, kan davasına dönüştü. 7 kişi, sanıklardan birinin babasını başına çuval geçirip kaçırdı. Saldırganlar, vücudunu kızgın demirle dağladıkları 52 yaşındaki adamı çırılçıplak sokağa attılar.

  KKTC’de geçen hafta yaşanan tecavüz olayı kan davasına dönüştü. Akdoğan Köyü’nde yaşayan 14 yaşındaki S.Ö.’yü kaçırarak tecavüz eden Kudret Çelebi (30) ve Erkut Latif (25), küçük kızın ifadesiyle yakalandı. Adada infial yaratan tecavüz, birçok protesto mitinginin yapılmasına neden oldu. Sanıklardan Kudret Çelebi’nin, İnönü Köyü’nde yaşayan babası Osman Çelebi de (52) oğluna lanetler yağdıranlar arasında yer aldı. Önceki gün Gazimagosa’da 36 sivil toplum örgütünün düzenlediği tecavüzün protesto edildiği gösteriye katılan Osman Çelebi, köyüne dönerken 7 kişi tarafından kaçırıldı. Başına çuval geçirilen baba, ağır işkenceye uğradı.

  Jiletle vücuduna oğlunun adını kazıdılar

  Saldırganlar, başına çuval geçirdikleri Osman Çelebi’nin vücudunun birçok yerini kızgın demirle dağladıktan sonra oğlu "Kudret"in adını yaşlı adamın göğsü ile sırtına kazıdılar. Saldırganlar daha sonra tecavüz zanlısının babasını çırılçıplak soyarak yaşadığı köyün yakınlarına bıraktılar. Evine güçlükle ulaşan Çelebi, hastanede yoğun bakıma alındı. Polis, saldırganları yakalamak için operasyon başlattı.

  Linçten zor kurtulmuşlardı

  14 yaşındaki küçük kıza tecavüzle suçlanan Kudret Çelebi (sağda kazaklı) ve Erkut Latif (montlu, araca bildirilen) geçen hafta ilk duruşmalarının yapıldığı Gazimagosa’da linç edilmek istenmişti. Kudret Çelebi’nin geçen yıl Rum kesiminde de 16 yaşında bir kıza tecavüz ettiği ve 6 ay Rum hapishanelerinde yattığı ortaya çıktı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı