Gündem Haberleri

  Basına büyük haksızlık

  Hürriyet Haber
  11.03.2005 - 01:51 | Son Güncelleme:

  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Başkanı Orhan Erinç, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın ‘Medyamız Avrupa’ya servis yaptı’ sözleri üzerine ‘Sayın Başbakan kendi emrinde olan güvenlik güçlerini korumaya çalışırken, bağımsızlıklarına önem veren yayın kuruluşlarına ve gazetecilere haksızlık yapıyor’ dedi.

  Erinç, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye’de artık haber kanallarının her yarım saatte bir haber yayınlayarak günün önemli olaylarını gündeme getirdiklerini, Başbakan’ın temaslarının da bu kapsamda günde birkaç kez ekrana geldiğini bildirdi. Uluslararası haber ajansları ile yayın kuruluşlarının da Türkiye’de bürolarının olduğunun unutulmaması gerektiğini kaydeden Erinç, şöyle devam etti:

  ‘Türk televizyonları vermesin demek, dünya ölçeğinde gizlemeyi gerçekleştirmeyi de bu bakımdan olanaksız kılıyor. Demokratikliği 11 Eylül sonrasında kağıt üzerinde kalan ABD’deki televizyonları örnek göstermek de pek doğru değil. Çünkü Türkiye, Amerika Birliği’ne değil, AB’ye üye olmaya çalışıyor. Sayın Başbakan’ın değerlendirmesi, Türk Ceza Yasası ile getirilecek olan sınırlamaların yetersiz görülmekte olduğunu da akla getiriyor.’
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı