GAZİANTEP HABERLERİ

Basın Ödülleri Sahiplerini Buluyor

IHA
26.10.2015 - 17:25Son Güncelleme :

1969 YILINDA KURULAN GAZİANTEP GAZETECİLER CEMİYETİ (GGC) 47’İNCİ GURUR YILINDA ‘BASIN ÖDÜLLERİ’ YARIŞMASINI GELENEKSEL HALE GETİRİYOR. ‘2014 BASIN ÖDÜLLERİ’ İSMİYLE İLKİ GERÇEKLEŞTİRİLEN YARIŞMA, BU YIL TEKRARLANARAK GELENEKSEL HALE GETİRİLECEK. YARIŞMADA DERECE GİRENLERE GEÇEN YIL OLDUĞU GİBİ BU YILDA ÇEŞİTLİ HEDİYELER VERİLECEK.

IHA

1969 yılında kurulan Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti (GGC) 47’inci gurur yılında ‘Basın Ödülleri’ yarışmasını geleneksel hale getiriyor. ‘2014 Basın Ödülleri’ ismiyle ilki gerçekleştirilen yarışma, bu yıl tekrarlanarak geleneksel hale getirilecek. Yarışmada derece girenlere geçen yıl olduğu gibi bu yılda çeşitli hediyeler verilecek.
2015 BASIN ÖDÜLLERİ MÜRACATLARI BAŞLADI
Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti (GGC) tarafından geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen ’2014 Basın Ödülleri Yarışması’nın bu yıl ikincisini düzenlenecek. Yarışma 8 ayrı kategoride gerçekleştirilecek olup, başvuruda bulunan gazetecilerin eserleri, kentteki üniversitelerin akademisyenlerinden oluşturulan bağımsız bir jüri tarafından değerlendirilecek. Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay, yarışmaya son başvuru tarihinin 10 Aralık 2015 olduğunu ifade ederek, ödül töreninin ise 10 Ocak 2016 tarihinde gerçekleştirileceğini söyledi.
‘’BAŞARI ÖDÜLLENDİRİLMELİ’’
Yerel medyanın ve gazeteciliğin güçlenmesini ve gelişmesini sağlamak amacıyla çeşitli etkinliklere imza atan Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti, çalışanları teşvik etmek amacıyla başlattığı basın ödülleri yarışmasını bu yılda tekrarlayarak geleneksel hale getirecek. Başkan İbrahim Ay, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, bu tür organizasyonlarla çalışan gazetecilerin daha iyiye teşvik edileceğini belirterek, ’’Geçtiğimiz yıl ilkini düzenlemiştik ve çok güzel geri dönüşümler aldık. Bu yıl ikincisini düzenleyerek geleneksel hale getiriyoruz. İlk’ler ve EN’leri gerçekleştirmeye devam edeceğiz’’ dedi.
8 KATEGORİDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK
Basın ödülleri yarışmasını geçen yıl olduğu gibi bu yılda 8 ayrı kategoride gerçekleştireceklerine dikkat çeken Başkan Ay, ’Yarışmayı Haber, röportaj, köşe yazısı, sayfa düzeni, haber fotoğrafı, spor fotoğrafı, televizyon ve radyo programı olmak üzere toplam 8 kategoride gerçekleştireceğiz. Dallarında dereceye giren ilk üç arkadaşımızla birlikte bir de mansiyon ödülü vereceğiz. Ödül törenimizi ise 10 Ocak 2016 Çalışan Gazeteciler Günü’nde gerçekleştireceğiz.’’diye konuştu.
KATILMA KOŞULLARI VE DEĞERLENDİRME
Yarışmaya katılma koşullarına da değinen Başkan Ay, şunları söyledi: ’Her meslektaşımız sadece bir dalda yarışmaya müracaat edebilecek. Ancak fotoğraf kategorisinde 3 fotoğraf sunulabilecek. Eserler açık isim belirtilmiş şekilde dijital ortamda kabul edileceklerdir. Çalışmaların 01.01.2015 ile 10.12. 2015 tarihleri arasında yayınlanmış olması şartı aranmaktadır. Eserler üniversitelerimizdeki ilgili bölüm hocalarından oluşturulan bağımsız bir jüri tarafından değerlendirilecektir.’’
SON TARİH 10 ARALIK
Yarışmaya müracaat için son müracaat tarihinin belirlendiğine de dikkat çeken Başkan Ay, ’’Meslektaşlarımız müracaatlarını en geç 10 Aralık 2015 tarihine kadar, cemiyet hizmet binasındaki sorumlu arkadaşımıza bildirmeleri gerekmektedir. Bu tarihten sonra teslim edilecek eserler değerlendirmeye alınmayacaktır. 10 Ocak 2016 Çalışan Gazeteciler Günü’nde düzenleyeceğimiz baloda ödül törenini gerçekleştireceğiz. Şimdiden tüm arkadaşlarımıza başarılar diliyorum’’ diye konuştu.
Ay, söz konusu yarışmayla ilgili şartnamenin tüm basın kuruluşlarına gönderildiğini ve detaylı bilgi edinmek isteyenlerin http://gazetecilercemiyeti.org adresinden yarışmanın şartnamesini temin edebileceğini de sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Basın Ödülleri Sahiplerini Buluyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 17 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Basın Ödülleri Sahiplerini Buluyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı