Ege Haberleri

EGE

  Basın Konseyi İzmir'de

  Hürriyet Haber
  21.12.2014 - 01:12 | Son Güncelleme:

  İZMİR Gazeteciler Cemiyeti'nin ev sahipliğinde yapılan bölge toplantısına katılmak için kente gelen Basın Konseyi Yüksek Kurul üyeleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu makamında ziyaret etti.

  Kentte oluşturulan Basın Müzesi için yer tahsis Başkan Kocaoğlu'na teşekkür eden kurul üyeleri, yerel yönetim tarafından İzmir'de yürütülen hakkında da bilgi aldı. Ziyaret sonunda Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç, Başkan Aziz Kocaoğlu'na üzerine kaligrafi sanatıyla isminin işlendiği tabak takdim etti. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ise konuklarına gümüş Saat Kulesi rölyefi hediye etti.
  Basın Konseyi İzmirde
  CEMİYET ZİYARETİ
  Basın Konseyi heyeti, temasları kapsamında İzmir Basın Müzesi'ni gezerek, Cemiyet merkezini ve 9 Eylül gazetesini de ziyaret etti. Cemiyet merkezinde İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atila Sertel ve Başkan Yardımcısı Misket Dikmen tarafından ağırlanan heyet, İzmir'de olmaktan büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti. Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç, en kalabalık bölge toplantılarından birini gerçekleştirdiklerini belirterek, "Bu güzellikler içinde ne varki basın özgürlüğü adına endişeli ve kaygılıyız. Ancak umudumuzu yitirmeden birlikten kuvvet doğar prensibiyle bölgedeki yüzlerce meslektaşımızla bir araya gelerek sorunlarımızı konuşup, ortak mücadelemize devam edeceğiz" diye konuştu.
  Basın Konseyi İzmirde
  Basın Konseyi'nin Türkiye'nin çok önemli kurumlarından biri olduğunu belirten Türkiye Gazeteciler Federasyonu (İGC) Genel Başkanı ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Başkanı Atila Sertel de "İçinde bulunduğumuz bu süreçte Basın Konseyi'nin ve diğer basın meslek örgütlerinin yürüttüğü ortak mücadele daha da önem kazandı. Mesleğimizin geleceği açısından basın ve ifade özgürlüğüne yönelik tüm saldırıların karşısında birlikte durmalıyız. İzmirli gazeteciler bu mücadelede daima ön saflarda yer aldı. İzmirli gazeteciler olarak sizleri burada ağırlamaktan mutluyuz" dedi.
  Basın Konseyi İzmirde

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı