MALATYA HABERLERİ

“Basın, Demokrasilerin Olmazsa Olmazıdır”

IHA
24.07.2015 - 16:26Son Güncelleme :

YEREL HABERLER MALATYA

IHA

Basında sansürün kaldırılışının 107. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan İnternet Habercileri Cemiyeti Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Turgut, “Basın, demokrasilerin olmazsa olmazıdır” dedi.
İnternet Habercileri Cemiyeti Derneği (İHACDER) Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Turgut mesajında, “Çağdaş demokrasilerde basının dördüncü kuvvet olarak etkisi günümüzde de sürmektedir. Ülkemizde basın başka bir ifadeyle medya ne yazık ki başlı başına bir sektör durumuna gelmiş ve buna bağlı olarak da çok çeşitli basın mecraları oluşmuştur. Günümüz basın yayın kuruluşları arasında hızlı bir çıkış yakalayarak kendisine haklı bir yer edinen ‘İnternet Medyası ve Haberciliği’ basını daha bir ileri safhaya taşımıştır. Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi ve hızlı bir şekilde haberlerini servis edebilmesiyle de TV ve radyoların da önüne geçebilme durumunu yakalamıştır” diye konuştu.
Başkan Turgut, “İnternet haberciliği ve sosyal medyanın doğru ve amacına uygun kullanılması halinde ‘daha özgür ve daha bağımsız’ bir basın kendiliğinden oluşacaktır. Son olarak mecliste uzun zamandır bekleyen yasa tasarısının bir an önce kanunlaşmasını bekliyoruz, özgür ve tarafsız haberciliğin önünün açılması için yasal bir çerçeve kaçınılmazdır. Anayasa ile teminat altına alınan ‘Düşünce ve İfade Hürriyeti’ , ‘Basın meslek ahlakı ve ilkeleri’ doğrultusunda yayın yapıldığı takdirde kutsaldır ve övülmeye değerdir. Bu duygularla tüm basın ve medya çalışanlarının Basın Bayramlarını kutlar mesleğini layıkıyla yapan basın emekçilerini saygı ve sevgiyle selamlarım” sözlerini kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden “Basın, Demokrasilerin Olmazsa Olmazıdır” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça “Basın, Demokrasilerin Olmazsa Olmazıdır” haberi güncellenecektir.

MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:44
 • Guneş
  07:28
 • Öğle
  12:32
 • İkindi
  15:00
 • Akşam
  17:15
 • Yatsı
  18:47
Sayfa Başı