DÜZCE HABERLERİ

Başıboş Hayvanlara Tıbbi Rehabilitasyon Yapılıyor

IHA
22.10.2015 - 14:38Son Güncelleme :

DÜZCE2DE BAŞIBOŞ HAYVANLARA REHABİLİTASYON

IHA

Düzce Belediyesi tarafından başıboş hayvanların barınakta barınmalarına ilişkin çalışmalar artırıldı. Bu arada Zabıta ve Veteriner müdürlüğü tarafından çevre il ve ilçelerden Düzce sınırlarına bırakılan hayvanların takibine ilişkin nöbetçi ekipler oluşturuldu.
Düzce Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından belediye sınırları içinde başıboş hayvanlara ilişkin toplama ve barınmalarına yönelik işlemler artırıldı. Veteriner müdürlüğü tarafından başıboş hayvanlara ilişkin çalışmalarda öncelikli olarak ‘Hayvanları Koruma Kanun Yönetmeliği’ dikkate alınarak işlem yapılıyor. Buna göre başıboş hayvanlar müdürlüğe bağlı ekipler tarafından toplanarak, aşılamaları ve kısırlaştırılmaları sağlanıyor. Tıbbı rehabilitasyonların ardından da küpeleri takılarak yasa ve yönetmelik gereği doğal ortama bırakılıyor. Bakıma muhtaç olanları ise kapasite ölçüsünde hayvan barınağında barındırılıyor. 250 hayvan kapasiteli barınakta tüm bakım üniteleri düzenli olarak dezenfekte ediliyor. Veteriner müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, çeşitli derneklerle işbirliğine gidilerek bazı hayvanların sahiplendirildiği de belirtildi. Yetkililer tüm bu işlemlerin yanı sıra, Düzce dışından il ve ilçelerden belediye sınırları içine özellikle köpek ve kedilerin bırakıldığını vurgulayarak, yasal olmayan bu tür işlemlere karşı Veteriner ve Zabıta ekiplerinin takip işlemleri yaptıklarını belirttiler.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Düzce haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Düzce ilinden Başıboş Hayvanlara Tıbbi Rehabilitasyon Yapılıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Ekim 2015 tarihinde saat 14 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başıboş Hayvanlara Tıbbi Rehabilitasyon Yapılıyor haberi güncellenecektir.

DÜZCE NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:16
 • Guneş
  08:04
 • Öğle
  13:01
 • İkindi
  15:21
 • Akşam
  17:36
 • Yatsı
  19:13
Sayfa Başı