ESKİŞEHİR HABERLERİ

Başıboş Atların Yeniden Salınması Endişesi

IHA
28.10.2015 - 10:50Son Güncelleme :

ESKİŞEHİR FEVZİ ÇAKMAK MAHALLESİ’NİN UZUN ZAMANDIR BÜYÜK SORUNU OLAN VE MAHALLELİNİN TEPKİSİNİ ALDIKTAN SONRA BELEDİYE TARAFINDAN SAHİPLERİNE TESLİM EDİLEN VE TOPLANAN BAŞIBOŞ ATLARA MAHALLE MUHTARINDAN YANIT GELDİ.

IHA

Eskişehir Fevzi Çakmak Mahallesi sakinleri, uzun zamandır büyük sorun olan başıboş atların belediye ekipleri tarafından toplanıp sahiplerine teslim edilmesine memnun olduklarını, ancak yeniden salınması konusunda endişe duyduklarını belirttiler.
Mahalle Muhtarı Ayşe Çıraklı, mahalledeki başıboş atların sahiplerine teslim edilmesi, sahipleri bulunamayan atların ise ekiplerce toplanmasına sevindiklerini belirtti. Çıraklı, “Aslında çok mutlu olduk, mahalleli de aynı şekilde memnun olmuştu. Atlar alındı diye çok sevindiler, ancak tekrar sahiplerine teslim edilmesi doğru oldu mu bilmiyorum. Çünkü çok defa sahipler uyarılmıştı. Atların hepsinin alınıp götürülmesi iyi olurdu” dedi.
Atların sahipleri tarafından yine sokağa salınabileceğini ifade eden Çıraklı, “Bir gün salmasalar bile üçüncü gün yine sokaklar at çiftliği haline gelecek. Daha önce de bunu yaşadık. Bakalım hep birlikte görelim” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Başıboş Atların Yeniden Salınması Endişesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 10 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başıboş Atların Yeniden Salınması Endişesi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı