ESKİŞEHİR HABERLERİ

Başıboş Atlar Toplanıyor

IHA
27.10.2015 - 10:44Son Güncelleme :

ESKİŞEHİR FEVZİ ÇAKMAK MAHALLESİNDE İLE ÇEVRE YOLU KENARINDAKİ SAHİPSİZ VE BAŞIBOŞ ATLAR TEPEBAŞI BELEDİYESİ VETERİNER İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİNCE TOPLANDI.

IHA

Eskişehir Fevzi Çakmak Mahallesi ile çevre yolu kenarındaki sahipsiz ve başıboş atlar Tepebaşı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerince toplandı.
Tepebaşı Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, zaman zaman şehrin çıkış noktalarında yolların arasındaki çimlere doğru hareket eden cadde, sokak ve yeşil alanları mesken tutarak sürücülere zor anlar yaşatan başıboş atların, Tepebaşı Belediyesi ekipleri tarafından toplandığı ifade edildi. Açıklamada ayrıca, "Eskişehir Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, Tepebaşı Belediyesi zabıta ekipleri ve Büyükşehir Belediyesi veteriner hekimi ile Tepebaşı ilçesi polis ekiplerinin destek verdiği denetim ve toplama sırasında atların sahipleri tespit edilerek uyarılar yapıldı. Sahibi olmayan atlar ise Büyükşehir Belediyesine teslim edildi. Yetkililer bu denetimlerin belli aralıklarla tekrarlanarak çevre ve insan sağlığını tehdit eden atların sahipleri hakkında yasal işlemler yapılacağı söylendi" denildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Başıboş Atlar Toplanıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 10 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başıboş Atlar Toplanıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı