SAKARYA HABERLERİ

Başhekimler Bir Araya Geldi

IHA
14.10.2015 - 17:02Son Güncelleme :

BAŞHEKİMLER, HASAN SAĞLAM BAŞKANLIĞINDA TOPLANDI

IHA

Genel Sekreterliğe bağlı başhekimler Ekim ayı toplantısı için Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç.Dr.Hasan Salih Sağlam başkanlığında bir araya geldi.
Ankara’da meydana gelen terör olayının kınanmasıyla başlayan toplantı, kamu hastanelerinde mevcut verim düzeyi ve arttırılmasına dair neler yapılabileceğiyle ilgili konu başlıklarıyla devam etti. Genel Sekreter Sağlam, konuşmasının başında terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, yakınlarına sabırlar diledi. Yaralı vatandaşlarımıza da şifalar dileyerek, terör saldırısını kınadı.
Tıbbi Hizmetler Başkanı Prof.Dr.Yusuf Yürümez, İdari Hizmetler Başkanı Uz.Dr.Hacı Ali Kayha ve Mali Hizmetler Başkanı Mustafa Necati Çolak’ın da eşlik ettiği toplantıda eksiklerin tespiti ve giderilmesi için yerinde değerlendirme çalışmalarının önemi, Evde Sağlık Hizmetleri kalitesinin arttırılması, tıbbi atıkların toplanmasındaki başarı yüzdesinin yüseltilmesi, personele yönelik eğitim çalışmalarının devamı ile mr, ultrason gibi görüntüleme işlemlerindeki randevu sürelerinin en aza indirgenmesi ana başlık konularını oluşturdu.
Doç.Dr.Sağlam, Birliğe bağlı hastanelerin büyük şehirlerde dahi eşine az rastlanır cihaz, personel ve daha fazla hastaya hizmet verebilecek standartlara ulaştırabilmesi için başhekimlerle yapılan istişarenin önemli olduğunu kaydetti.
Sağlam, “İkinci önemli nokta ise personelimize sağlık hizmetleriyle ilgili sürekli gelişen teknoloji ile yenilenen bilgileri kazandırmaktır. Aynı zamanda personelimizin sağlığının ve güvenliğinin geliştirilmesi, sağlığa zarar veren fiziksel, kimyasal, biyolojik, psikolojik, ergonomik tehlike ve risklerin, meslek hastalıkları ve iş kazalarının olmadığı güvenli hastane ortamının sağlanması önemlidir. Bu konularla ilgili eğitimlerimiz ağırlıkla devam etmekte ve yararlı olmaktadır. Çalışanlarımıza sağlanan donanım ve iyi çalışacakları bir ortamın hasta memnuniyetini de arttıracağına inanıyoruz” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden Başhekimler Bir Araya Geldi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ekim 2015 tarihinde saat 17 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başhekimler Bir Araya Geldi haberi güncellenecektir.

  SAKARYA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Kasım 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:59
  • Guneş
   07:44
  • Öğle
   12:55
  • İkindi
   15:28
  • Akşam
   17:45
  • Yatsı
   19:18
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı