Ege Haberleri

  Başhekim AK Parti’li vekil yüzünden görevden alınmış

  İlker KILIÇASLAN / MANİSA, (DHA)
  19.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, partisinin il merkezinde basın toplantısı düzenledi, AK Parti Milletvekili Uğur Aydemir’in Gördes Devlet Hastanesi’ni ziyaretinde kendisini kapıda karşılamayan Başhekim Uzman Dr. Mehmet Şahin’i görevden aldırdığını iddia etti.

  Özel, konuyla ilgili çeşitli kaynaklardan bilgi aldığını belirterek, şunları söyledi:

  Odan çok mu rahat

  “Aydemir, partisinin Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş ile Gördes Devlet Hastanesi’ni ziyaret ediyor. Başhekim de yukarıda hasta muayene ediyor, tamamlayınca aşağı aceleyle inip milletvekillerini karşılıyor. Ancak dışarıda asık yüzle bekleyeen Aydemir, ‘Senin odan çok mu rahat? Bizi kapıda karşılaman gerekiyordu. Seni odanda rahat oturtmayacağım. Senin kafanı koparacağım’ ifadesini kullanıyor. Başhekim bu olayı bana benim rica etmem üzere yazılı olarak da bildirdi. İşte o kafa geçen hafta koptu. Başhekimi aldılar. Turgutlu Devlet Hastanesi’ne düz ortopedi uzmanı olarak tayin ettiler. Bu doktorumuzu arayan İl Sağlık Müdürü, ‘Üzülmeyin, sizin çok çalışkan ve başarılı olduğunuzu biliyoruz. Ama siyasette oluyor böyle şeyler’ diyor.”
  Soru önergesi verecek
  Özel, konu hakkında Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ’ın yanıtlaması istemiyle TBMM’ye soru önergesi vereceğini sözlerine ekledi.

  Sağlık Müdürü: Bakanlık aldı

  Manisa İl Sağlık Müdürü Dr. Ziya Tay ise Şahin’in 1.5 yıl önce hastanede ortopedi kadrosu olmamasına rağmen, görevlendirmeyle Gördes’e başhekim olarak atanmıştı. Asıl kadrosu Demirci’deydi. Şimdi bakanlık geri aldı. Geri alınmasına sebebiyet verecek ciddi bir sorun yok. Verimlilikle ilgili bir karardır” diye konuştu.

  Şahin: Ben görevimi yaptım

  Dr. Şahin ise devlet memuru olduğu için fazla konuşmak istemediğini belirterek, “Doğup büyüdüğüm ilçemde önemli çalışmalar yaptım. Ben göreve başlamadan önce 2 uzman, 2 pratisyen varken, bu sayı 6 uzman, 6 pratisyene çıktı. Görev süremde 9 bine yakın hastaya bakıldı. Ben ilçeme ve hastaneme kötülük yapmadı” diye konuştu. Dr. Şahin, Aydemir’in “Ben onunla hiç karşılaşmadım” iddiasını kabul etmeyip, “Kendisini hastane ziyareti sırasında ben karşıladım ve kendisiyle konuştum” dedi.

  Böyle olay yaşanmadı

  AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir ise iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirtip şunları söyledi: “Hastane ziyaretinde asla böyle bir olay yaşanmadı. Çünkü ben o zaman başhekimi bile hiç görmedim ve kendisiyle hiç konuşmadım. Kendisini tanımam bile. Görmediğim, tanımadığım bir insana böyle bir konuşmayı nasıl yaparım anlayamıyorum. ‘Kafanı koparacağım’ diye bir cümleyi bir siyasetçi asla kullanmaz. Ben de kullanmam. Adam olan insan böyle demez. Özel de bu siyaseti öğrenecek. Gündemde kalabilmek için benim üzerimden siyaset yapmasın. Hata yapar. Siyasette çamur atmak yakışmaz.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı