Gündem Haberleri

GÜNDEM

  'Başbuğ'dan spesifik bir öneri gelmedi'

  ANKA
  30 Ekim 2008 - 11:39Son Güncelleme : 30 Ekim 2008 - 11:39

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ’un, Bakanlar Kurulu’nda terörün önlenmesi için spesifik bir öneri sunmadığını söyledi. Çelik, “Devletin tüm kurum ve kuruluşları ile bu sorunun üstesinden nasıl gelineceği ile ilgili geniş çaplı bir değerlendirme yapıldı. Spesifik olarak şu konuyu şöyle çözelim gibi tespit veya öneri olmadı” dedi.

  Çalışma ve Soysa Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Mesleki Yeterlilik Kurumu’nun 3. Genel Kurulu’na katıldı. Genel Kurul öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çelik’e, Bakanlar Kurulu’ndan Orgeneral İlker Başbuğ’un, terörün yaygın olduğu bölgelerde Kürtçe yayının artırılması, imam olmayan yerlere imam atanması ile ilgili öneriler dile getirip getirmediği soruldu.

  Çelik, spesifik anlamda bir öneri gelmediğini ifade ederek, soruyu şöyle cevaplandırdı:
  “Türkiye uzunca yıllardır terör sorunu ile karşı karşıya. Terörün bertaraf edilmesi ile ilgili Genelkurmay Başkanlığı, dolayısıyla güvenlik güçlerimizin yapmış olduğu çalışmalar ortaya kondu. Bundan devletin tüm kurum ve kuruluşları ile bu sorunun üstesinden nasıl gelineceği ile ilgili geniş çaplı bir değerlendirme yapıldı. Spesifik olarak ‘şu konuyu şöyle çözelim’ gibi tespit veya öneri olmadı. Yine de bölgede yaşanan sosyoekonomik sorunlar masaya yatırıldı. Çünkü olayın bir de sosyoekonomik boyutu var. Bu boyutuyla değerlendirildi. Spesifik olarak bir öneri ve tespit olmadı”
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı