"Yalçın Bayer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Yalçın Bayer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Yalçın Bayer

Başbuğ’un tutuklanması hiçbir kalıba sığmaz

GENELKURMAY Başkanı İlker Başbuğ’a yüklenen suçun oluşması için Hükümetimizin Anayasa ile kendisine tevdi edilen görevlerinden en az birinin yapılmasını cebir ve şiddet kullanılarak engellenmesi gerekir.

Burada bazı açıkgözlerin itirazlarına da cevap yazalım. Ama Sayın İlker Başbuğ emeklidir denilecektir. Emekli olsa bile suç görevi ile ilgili ise ancak Yüce Divanda yargılanabilirler. Bunun Türk Hukukunda örnek uygulaması vardır.
5 Ocak 2012 gecesi tutuklanan İlker Başbuğ’un tutuklanması hiçbir hukuk kalıbına sığdırılamaz. Dünya bizim hukukumuzu bizden daha iyi biliyor.
Bu uygulama ile tutuklama talebinde bulunan ve tutuklamayı yapanlar bindikleri dalı kesmişlerdir. İtiraz Mahkemesinin bu kesilen dalı yerine koyarak hukukumuzun düşürüldüğü bu acı çukurdan çıkaracaktır.
Op.Dr. Aytekin ERTUĞRUL

ASKİ; özür dileriz

ASKİ Genel Müdürlüğü Özel Kalem Müdürlüğü “Dikmen’de keşmekeş” (15.12.2011) başlıklı yazıya yapılan açıklama şöyle: “Dikmen Caddesi’nde Kanal Yatırım Dairesi Başkanlığı’nca yürüttüğümüz çalışmalar, yoğun altyapı (elektrik, Telekom, doğalgaz vs) yüzünden diğer kanalizasyon çalışmalarımıza kıyasla daha yavaş ve dikkatli gerçekleştirilmiştir. Bunun yanında Dikmen semtinin zemininin kayalık olması, trafik yükünün fazla olması ve tarafımıza verilen çalışma izninin sabah 10 akşam 16 saatleri arası olması çalışmamızı yavaşlatan diğer sebeplerdendir. Buna rağmen Genel Müdürlüğümüz yoğun bir şekilde çalışarak kanalizasyon hattı yapımı tamamlamıştır. Bu süre içerisinde vermiş olduğumuz geçici rahatsızlıktan dolayı vatandaşlarımızdan özür dileriz.”

KISA... KISA...

- TÜRK Japon Vakfı Kültür Merkezi’nde 16 Ocak Pazartesi 19.30’da Ankara Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü işbirliği ile yapılacak ‘Yeni Yıl Konseri’ ile İlhan Temizsoy-Mine Temizsoy ‘Kumaş Tablolar’ sergisi 19.00’da Türk Japon Vakfı Kültür Merkezi’nde.

GÜNÜN SÖZÜ

“Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in mecburi eğitimin 4+4+4 şeklinde kesintili ve kademeli olarak 12 yıla çıkarılmasına yönelik çalışmalarını destekliyoruz. Eğitimde 4+4+4 uygulaması pedagojik ve bilimsel bir karardır.”
(Demokrat Eğitimciler Sendikası Genel Başkanı Gürkan Avcı)
X