Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Başbuğ’dan teröristlere:Teslim olun

  Hürriyet Haber
  27.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Deniz Kuvvetleri’ndeki törenden sonra bir grup gazeteci Genelkurmay Başkanı Başbuğ ile sohbete başladı; ancak, tam bu sırada, Başbakan Erdoğan, Başbuğ’a yaklaşarak, ‘Ben gidiyorum’ dedi.

  Vedalaşma sırasında Başbuğ, ani bir hareketle Erdoğan’ın kolunu tuttu ve ‘Arkadaşlarımıza bir şey söyleyeceğim; ama sizin yanınızda söylemek istiyorum’ dedi. Erdoğan bu sözler üzerine geri döndü ve merakla Başbuğ’u dinlemeye başladı. Genelkurmay Başkanı şunları söyledi: “Buraya gelirken son raporlara baktım. Temmuz’da 14 terörist teslim olmuş. Bunların 10’u derhal çıkarıldıkları mahkemede salıverilmiş. 2’si daha sonra serbest bırakılmış. Ama tutuksuz yargılanmak üzere. Diğer ikisi ise tutuklu yargılanacak. Yani demek istediğim teslim olanların çoğu, hemen salıverilmiş.”

  Dağdakinin haberi var

  Erdoğan ise söze girerek, “Evet doğru, raporları ben de görüyorum’ dedi. Erdoğan, bir gazetecinin, “Ama dağdakilerin haberi yok belki de?” demesi üzerine ise, “Var, var. Haberleri olmasına gayret ediyoruz” yanıtını verdi. Başbuğ da Başbakan’ın bu sözleri üzerine, “Biz, ‘Gelin, teslim olun, Türk adaletine güvenin’ diyoruz” çağrısında bulundu.
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı