Gündem Haberleri

  Başbakansan 3 soruya cevap ver

  ANKARA
  28.12.2014 - 01:30 | Son Güncelleme:

  CHP Sözcüsü Haluk Koç, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na, “Sen Başbakanlık binasına sahip çıkamayan birisin. Başbakanlık binasına sahip çıkamayan biri evine de, devlete de sahip çıkamaz” dedi.

  Basın toplantısında Davutoğlu’na 3 soru yönelten Koç, şunları söyledi:
  “1- Sen vesayetten kurtulup Türkiye’nin Başbakanı olabilecek misin? Yönetemediğinden, ben Başbakanım, benim işime karışma diyemediğinden, ne talimat verilirse, verilen işi yapmandan bu belli oluyor. Sayın Davutoğlu bak, Vali açıkladı, Cizre’de 2 ölü 3 yaralı var.
  2- Sen CHP ile uğraşmak yerine sorumluluğunu hatırlayıp dökülen kanlarla ilgilenebilecek misin? Devlet egemenliği, kamu güvenliği ülkenin bir bölgesinde yok edilmiş durumda, otur bugünlere nasıl geldiğinizin hesabını yap. Başbakan olmanın gereğini yerine getirecek misin? Sorumlu bir başbakan gibi davranacak mısın, davranabilecek misin?
  3- Abin ‘Ne istediler de vermedik’ dedi ve ‘Ne istedilerse verdik’ diye açıklama yaptı. Biz yüzlerce kez ‘Abinden ne istediler, o neleri verdi’ diye sorduk. Bu sorumuzun cevabını alamadık. Sen abine sor, Başbakansan cevabını al ve açıkla. Aynı şeyi sana da soruyoruz. Senden ne istiyorlar, sen ne veriyorsun, iraden varsa, vesayet altında değilsen, başbakansan bu 3 soruya cevap ver. Tabii eğer iraden varsa. İşin yönetmek değil de kumanda ile yönetilmekse boşuna başbakan rolü oynama. Ortada çok sırıtıyorsun. Bari kendini maskara etme.”
  Koç, Başbakan Davutoğlu için hazırlanan şarkıyla ilgili ise “Kiziroğlu Mustafa Bey, doğaçlamada canlandırılan kim, Davutoğlu Ahmet kim? Kendi kendine karikatür malzemesi olmaktan hoşlanan biri” dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı