Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Başbakanlık yan gelip yatma yeri midir

  Hürriyet Haber
  01.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan’a seslenerek, “Ciğerin yanıyorsa, bu terör belasına karşı özel temsilcini niye gönderdin? Terörü bitirmek için çaba harcamıyorsun. Başbakanlık yan gelip yatma yeri midir?” dedi.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın “Ciğerim yanıyor” sözlerine, “Allah aşkına ciğerin yanıyorsa, bu terör belasına karşı özel temsilcini gönderdin. Özel temsilciyi niye gönderiyor, ‘Seçimlerde bir şey olmasın da ben iktidarımı koruyayım’ diye. Sen terörü bitirmek için çaba harcamıyorsun” tepkisini gösterdi. Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen CHP Kadın Kolları Çalışma Toplantısı’nın açılışında konuşan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:
  “Geçen gün Doğu’da bir ilimizde 4 kız çocuğunun öldürülmesini hangi vicdan kaldırabilir? Bu masum insanlara bomba atmak, kurşunlamak, onları öldürmek hangi vicdanın kabul edebileceği bir olaydır? Terörü bu toplumdan silip atmak zorundayız. Bir dönem ne diyordu, ‘Askerlik yan gelip yatma yeri değildir.’ Şimdi ben sormayacak mıyım, Başbakanlık yan gelip yatma yeri midir? Tabii beyefendiler için bir şey yok, bir yere giderken bin tane koruma var, onlara bir şey olmaz. Olan korumasız garibana oluyor, kadına kıza, çoluğa çocuğa oluyor. Hepimizin üzerine düşen görev, teröre karşıyız.
  Hz. Ömer’i anlatırken, ‘Fırat’ın kenarında bir koyun kaybolsa bunun hesabını Hazreti Ömer’den sorarlar’ denir. Bırakın Fırat’ın kenarında koyunun kaybolmasını, öğretmenlerimiz kaçırılıyor, insanlarımız öldürülüyor. Ben onun hesabını Recep Tayyip Erdoğan’dan sormayacak mıyım? Terörü bitirmek için hükümete Meclis’te
  her türlü desteği vermeye hazırız ancak bir yanıt verilmedi. Bu anlayışla Türkiye’de terör bitmez. Yine ateş düştüğü yeri yakar. Öyle birilerinin ciğerini filan yakmaz. Ateş nereye düştüyse orayı yakar. 

  Etiketler: son dakika
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı