Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Başbakanlık’ta 4 saat ‘açılım’

  ANKARA
  17.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Anayasa Mahkemesi’nin DTP’yi kapatma kararının ardından meydana gelen olaylar ve Muş’ta 2 kişinin hayatını kaybetmesi üzerine dün Başbakanlık’ta 4 saat süren bir ‘Demokratik Açılım İstişare Toplantısı’ yapıldı.

  Başbakan Tayyip Erdoğan başkanlığındaki zirvenin ardından yapılan yazılı açıklamada, “Toplantıda, son günlerde meydana gelen güvenlik ve asayiş olayları gözden geçirilmiştir. İçişleri Bakanı Sayın Beşir Atalay, 17 Aralık 2009 Perşembe günü (bugün) düzenleyeceği basın toplantısıyla kamuoyuna ayrıntılı bilgi aktaracaktır” denildi.

  Genelkurmay yoktu

  Genelkurmay Başkanlığı’ndan kimsenin yer almadığı toplantıya Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç, Cemil Çiçek ve Ali Babacan, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Adalet Bakanı Sadullah Ergin ve Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül katıldı. Erdoğan, açılım toplantısı öncesi MİT Müsteşarı Emre Taner ile haftalık olağan görüşmesini yaptı. Yaklaşık 45 dakika süren görüşmenin ardından Taner Başbakanlık’tan ayrıldı. Erdoğan, normalde perşembe yaptığı haftalık olağan görüşmeyi bu sefer zirve öncesi gerçekleştirmiş oldu. Başbakanlık kaynaklarına göre, Erdoğan bugün Konya’ya gideceği için görüşme erkene alındı.
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı