ANKARA HABERLERİ

Başbakanlık önünde şiddet karşıtı protesto

Hürriyet Haber
21.05.2011 - 00:00Son Güncelleme :

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası’na (SES) bağlı bir grup, Başbakanlık önünde son günlerde yaşanan şiddet olaylarını protesto etti.

Hürriyet Haber

Başbakanlık önünde atılan sloganların ardından grup adına SES Genel Mali Sekreteri Şinasi Dursun bir basın açıklaması yaptı. Dursun, “Bugün 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı, bu bayramda milyonlarca gencimiz, işsizlik, yoksulluk ve güvencesizlik sarmalında boğulmaktadır. Diğer yanda gençlere sunulan ölmek ve öldürmek seçeneği acıdan başka bir şey ifade etmemektedir” dedi.

Sesler anlamsızlaşıyor

Silahların konuştuğu bir ortamda bütün seslerin anlamsızlaştığını belirten Dursun, “Irkçı, şoven histerinin yaratacağı toplumsal felaketleri biliyoruz. Savaş ve şiddet ortamının en önemli halk sağlığı problemi olduğunu da biliyoruz” ifadelerini kullandı.

Hedef sömürüsüz dünya

SES tüzüğünün amaçları içerisinde savaşsız ve sömürüsüz bir dünyanın hedeflendiğini hatırlatan Dursun, “Ülkemizde ve dünyada savaşa karşı kalıcı barışın yaratılmasına katkıda bulunmayı, her türlü baskıcı yönetime karşı demokrasinin tüm kurum ve kurallarıyla yerleşmesini sağlamak hedefiyle faşizme karşı demokrasi, emperyalizme karşı bağımsızlık, baskıya karşı özgürlük, ırkçılığa ve şovenizme karşı halkların eşitliği, özgürlüğü ve kardeşliği için mücadele edeceğiz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Başbakanlık önünde şiddet karşıtı protesto haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:08
 • Guneş
  07:55
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  15:18
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:07
Sayfa Başı