Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Başbakanla bölücüler gurur duyuyor

  Ahmet KAYA, Zeki GÜNAY, Mehmet BULUT/ DHA
  17 Temmuz 2007 - 00:00Son Güncelleme : 17 Temmuz 2007 - 11:35

  Gaziantep’te partisinin mitinginde konuşan MHP Lideri Bahçeli, Erdoğan’a yüklendi. Bahçeli, "Başbakan ’Türkiye seninle gurur duyuyor’ sloganıyla teselli arıyor. Evet sizinle iftihar edenler var. Bölücüler koalisyon için sana desteğe hazır, seninle gurur duyuyorlar" dedi.

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye’nin bir hafta sonra yeni bir istikamette yol almaya başlayacağını belirterek, "22 Temmuz AKP’den kurtuluş günü olacaktır" dedi. Partisince Gaziantep’in İstasyon Meydanı’nda düzenlenen mitinge ’Devletin başına Devlet gelecek’ sloganlarıyla platforma çıkan Bahçeli, hükümete ve Erdoğan’a sert eleştirilerle yüklendi. Erdoğan’ın kendini kandıracak sanal bir başarıyla avunma çabası içinde olduğunu savunan Bahçeli, "Başbakan, yandaşlarının ’Türkiye seninle gurur duyuyor’ sloganlarıyla teselli aramaktadır" diyerek şunları söyledi:

  HANGİ TÜRKİYE "Buradan Başbakana soruyorum. Sizinle gurur duyan Türkiye hangi Türkiye? Milyar dolarlarına yeni servetler katanların Türkiyesi mi? Dalında çürüyen portakalının ardından ağlayan çiftçinin Türkiyesi mi? ’Ne yiyecek bu çocuklar’ diyerek yakınlarını kayıran bakanların Türkiyesi mi? Bir lokma ekmek için kapı kapı dolaşanların Türkiyesi mi? Hangisi, Başbakan hangisi sizinle gurur duyan? Askerini yan gelip yatmakla suçlayan Başbakanın Türkiyesi mi? ’Şehitler ölmez vatan bölünmez’ diye haykıranların Türkiyesi mi, sizinle gurur duyan, Hangisi? Evet, Başbakan, sizinle gurur duyanlar, iftihar edenler var. Bu bin 701 gün içinde az peşkeş çekmedin, az satıp savurmadın. Mesela Kıbrıslı Rumlar sana hayrandır, seninle gurur duymaktadır. Hele Iraklı Barzani için bulunmaz fırsatsın, onlar da seninle gurur duyuyor, seni seçimde desteklemektedir. Bölücüler, içeride koalisyon için sana desteğe hazır. Onlar da anlaşılan seninle gurur duyuyorlar, şimdiden sizden 4 bakanlık istiyorlar."

  TEK BAŞINA İKTİDAR AKP döneminin karanlık bir dönem olarak anılacağını ifade eden Bahçeli, "Gelin bu defa MHP’nin saflarına katılın, gelin bu defa MHP’yi tek başına iktidar yapın. MHP olarak bütün meselelerin üstesinden geliriz" diye konuştu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı