Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Başbakan'ın tazminat davasına ret

  A.A
  28 Ekim 2008 - 17:16Son Güncelleme : 28 Ekim 2008 - 17:16

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, bir köşe yazısında, “kişilik haklarına, kendisinin ve ailesinin özel ve gizli yaşamlarına saldırıda bulunulduğu” gerekçesiyle Cumhuriyet gazetesi ve yazarı Deniz Som aleyhinde açtığı 20 bin YTL'lik manevi tazminat davası reddedildi.

  Ankara 6. Asliye Hukuk Mahkemesinde görülen davanın bugünkü duruşmasına, Erdoğan'ın avukatı Fatih Şahin ile Cumhuriyet gazetesi ve Som'un avukatı Mirat İlsu Çatak katıldı.

  Avukat Şahin, daha önceki iddialarını tekrarlayarak, davanın kabul edilmesini, avukat Çatak ise davanın reddini istedi.

  Yargıç Hürriyet Yıldırım, davanın reddedildiğini açıkladı.

  Dava dilekçesinde, Cumhuriyet gazetesinin 30 Nisan 2008 tarihli sayısında, Deniz Som'un köşesinde yayımlanan “Damat” başlıklı köşe yazısında, Sabah-ATV grubunun satışının konu edildiği anımsatılmıştı.

  Dilekçede, söz konusu köşe yazısında yer verilen ifadelerle “Başbakan Erdoğan'ın şahsiyet haklarına, kendisinin ve ailesinin özel ve gizli yaşamlarına ağır saldırı gerçekleştirildiği” kaydedilmişti.

  Dava dilekçesinde, Cumhuriyet gazetesi ve Deniz Som'dan, yayın tarihinden itibaren işleyecek yasal faiziyle birlikte 20 bin YTL manevi tazminat talebinde bulunulmuştu.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı