Gündem Haberleri

  Başbakanın mitingine giremeyen öğrencilerden eylem

  Ramazan ÇETİN /DENİZLİ, (DHA)
  13.05.2011 - 16:28 | Son Güncelleme:

  DENİZLİ’de Pamukkale Üniversitesi’nden (PAÜ) 100’e yakın öğrenci seslerini duyurabilmek ve Başbakan Erdoğan ile görüşebilmek için miting alanına gitmelerine izin verilmeyince, Delikliçınar Meydanı’na geldi.

  Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) kendileri için ayrılan kadrolara felsefe bölümü mezunlarını yerleştireceğini savunan psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümü son sınıf öğrencileri, basın açıklaması sonrası oturma eylemi yaptı.

  PAÜ Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü son sınıf öğrencileri, MEB’in rehber öğretmen kadrosuna felsefe mezunlarını atayacağı iddiaları üzerine eylem yaptı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün saat 17.00’de Özay Gönlüm Meydanı’ndaki mitingine katılıp seslerini duyurmak isteyen 100’e yakın üniversite öğrencisi, polis tarafından girişimleri engellenince, Delikliçınar Meydanı’na geldi. Eylemci öğrenciler adına açıklama yapan Hakkıcan Sarıhan, amaçlarının siyasi olmadığını, sadece Başbakan Erdoğan ile görüşmek istediklerini söyledi. Sarıhan, "MEB’in duyurduğu atamalar bizi mağdur ediyor. Asıl bizim atama yapılmamız gerekiyor. Okullarda psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümünden mezun olanların görev yapması gerekir. Miting alanına gitmek istedik, ancak polisler izin vermedi. Siyasi bir amacımız yok sadece mesleki bir sorunu Başbakan’a duyurmak istedik. Aykırı bir ses çıkaracağımızı sanıp izin vermediler. Bize örgütmüşüz gibi davrandılar" diye konuştu.

  Açıklamanın ardından öğrenciler bir süre oturma eylemi yaptı. Daha sonra miting alanına doğru yürümek isteyen öğrenciler polisler tarafından yine engellendi. Öğrenciler eylemde, "Alan dışı atama istemiyoruz", "İşi ehline bırak", "Başbakan bizi duy", "Bu nasıl eğitim felsefesi" ve "Çakma rehber öğretmen istemiyoruz" sloganları atıp, pankart açtı. Bir süre meydanda bekleyen öğrenciler sessizce dağıldı.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı