Dünya Haberleri

  Başbakanın DVD'si çok satıyor

  Hürriyet Haber
  09.10.2008 - 00:37 | Son Güncelleme:

  En karizmatik liderler arasında gösteriliyor. Şimdi DVD'si de çıktı ve ilk günde yok sattı.

  DVD'nin tanıtımını yaptı

  Putin'in özel albümünden

  Rusya Başbakanı Vladimir Putin’in judo dersi verdiği 79 dakikalık filminin DVD’si dün, 56’ıncı doğum günü nedeniyle ülkenin ikinci büyük kenti St. Petersburg’da tanıtıldı. DVD piyasaya çıkar çıkmaz tükendi.

  Peynir ekmek gibi satan DVD'nin önemli Hollywood yapımlarının DVD'sinden bile daha fazla talep gördüğü belirtilirken bunun Putin'in çok sayıda hayranı olmasından kaynaklandığı tahmin ediliyor.

  "FİLMİN KAHRAMANI BEN DEĞİLİM" JUDONUN FELSEFESİNE DE HAKİM

  Rusya Başbakanlık Basın Merkezinden yapılan açıklamada, “Vladimir Putin ile Judo Dersleri” adı verilen ve 1999 yılında Putin’in yazdığı bir kitaptan uyarlanan filmin 4 bölümden oluştuğu kaydedildi. Putin’in 12 ülkede yayımlanan kitabından uyarlanan filmde Putin, bir kaç judo tekniğini uygulamalı gösteriyor.

  Vladimir Putin, filmle ilgili haberlerin basında yer almasının ardından yaptığı açıklamada, filmin kahramanının kendisi olmadığını belirterek, “Filmin adı sadece reklam amacı taşıyor. Çünkü filmi izleyenler judonun sırrını benden değil, Japon sporculardan, Rus dünya ve olimpiyat şampiyonlarından öğrenecekler” dedi.

  JUDONUN FELSEFESİNE DE HAKİM


  Sporun sağlıklı yaşam için son derece büyük bir öneme sahip olduğunu söyleyen Putin, “Spor olmayınca sadece sağlıklı yaşamdan değil, sağlıklı bir toplumdan bile bahsedilemez” ifadelerini kullandı.

  Kara kuşaklı judo kıyafetiyle rakibini yendiği bir karşılaşmaya da yer verilen filmde Putin, judo tarihi ve felsefesi hakkında da bilgi veriyor.


   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı