Gündem Haberleri

GÜNDEM

  'Başbakanım sana hastayım...'

  Demet ÖZTÜRK/KAYSERİ, (DHA)
  09 Ekim 2008 - 13:13Son Güncelleme : 09 Ekim 2008 - 13:16

  KAYSERİ Valiliği bünyesinde faaliyet gösteren Başbakanlık İletişim Merkezi'ne (BİMER) ait ‘150’ numaralı telefonla hizmet veren BİMER'i arayarak, ilginç mesajlar bıraktığı belirtildi.

  Valilik bünyesinde, kamu kurum ve kuruluşları ile halk arasında köprü görevi görerek bilgi paylaşımı sağlamayı amaçlayan BİMER'in amaç ve işlevinin tam olarak anlaşılamadığı belirtildi. Kayseri'de BİMER'i şimdiye kadar 2 bin 200 kişi arayarak vurarak bilgi edinmek istedi. ‘150'yi arayanların bazı cümleleri şöyle:

  - Başbakanım sana hastayım hele şu siyah gözlüklerini takmıyor musun? 

  - Kayseri'den yazıyorum. Bana iş bulur, bir de evlendirirsen bütün oylarım sana, kestane kebap acele cevap.

  - Komşunun tavuğu sürekli bizim bahçemize atlıyor. Uyarılarımı dinlemiyor. Lütfen komşuma ceza yazın. Tavuğuna sahip olsun.

  - Yan komşum bahçesinde ağaç kesti. Dalları benim bahçeme düştü. Cezalandırmanızı istiyorum.

  - İlçemizde askerlik yapan bir erle flört ettim ama beni terk etti, hiç aramıyor. Başbakan duruma el koysun. * Ben köy muhtarıyım Başbakan'ı bağla konuşmam lazım.

  - Ablası kızım şarkı söyleyecek bak bakalım sesini beğenecek misin?

  Günde yaklaşık 50 telefona bakmak zorunda kalan görevliler bunlardan sadece 10'unun amacına uygun olduğunu söyledi. Bilinçli olarak arayanların şikayet ya da başvurularını sonucunu takip ettiğini belirten görevliler, “Telefonu Başbakanlık İletişim Merkezi' diye açtığımız için. Bizi Başbakan'ın sekreteri sanıp ısrarla Başbakan'la görüşmek istiyorlar” diye konuşuyorlar.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı