Gündem Haberleri

  'Başbakanı şiddet ve nefretle kınıyorum'

  ANKA
  10.07.2007 - 15:13 | Son Güncelleme:

  MHP, Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır, “Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Irak’ın kuzeyine bir operasyon düşüncemiz yok’ açıklamasını şiddet ve nefretle kınıyorum” dedi

  Şandır, düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Erdoğan’ın halkın aklıyla alay ettiğini söyledi. Irak’ın Kuzeyi’ndeki Kandil Dağı’na yönelik olası bir müdahalenin aylardır konuşulduğunu belirten Şandır, “Ülkemiz hergün şehit vermektedir. Türkiye PKK tarafından mayın tarlasına dönüştürülmektedir. Hergün anaların yüreği yanmaktadır. Bütün bu gelişmelerden sonra Başbakanın ‘Irak’ın kuzeyine bir operasyon düşüncemiz bulunmamaktadır’ demesini şiddetle ve nefretle kınıyorum. Madem böyle yapacaksınız, bu toplumu bu güne kadar niye oyaladınız” dedi.

  EKONOMİ BAKANLIĞI KURULACAK

  Şandır, Türkiye’nin 4.5 yıllık AKP iktidarı döneminde hızla üretimden uzaklaştığını ifade ederek MHP iktidarında Ekonomi Bakanlığı’nın kurulacağını açıkladı. İktidar olmaları durumunda 5 yıl süreyle uygulanacak üretim ekonomisi sonucunda 2012 yılında Türkiye’nin gayri safi milli hasılasının 1 milyar doların üstüne çıkacağını belirten Şandır, kişi başına düşen gelirin ise 9 bin 219 dolara çıkaracaklarını söyledi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı